توافق عراق و عربستان برای تأسیس صندوق مشترک

۱۲ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۹ کد : ۱۸۱۰۸ بین الملل آخرین اخبار
نخست‌وزیر عراق در دیدار با ولیعهد عربستان در ریاض با وی درباره تقویت همکاری و روابط مشترک به ویژه در زمینه‌هایتوافق عراق و عربستان برای تقویت همکاری و تأسیس صندوق مشترک اقتصادی بحث و گفتگو کرد.
توافق عراق و عربستان برای تأسیس صندوق مشترک

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهایسنا: نخست‌وزیر عراق در دیدار با ولیعهد عربستان در ریاض با وی درباره تقویت همکاری و روابط مشترک به ویژه در زمینه‌هایتوافق عراق و عربستان برای تقویت همکاری و تأسیس صندوق مشترک اقتصادی بحث و گفتگو کرد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جریان دیدارشان در ریاض با تأسیس صندوق مشترکی با ارزش سه میلیارد دلار برای تقویت سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اقتصادی در عراق که سود آن به دو طرف بازمی‌گردد، توافق کردند.

دو طرف با تقویت همکاری در زمینه‌های انرژی و لزوم ادامه همکاری و هماهنگی مواضع در زمینه نفت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های سعودی و دعوت به افزایش فعالیت آن در عراق در زمینه‌های مختلف به ویژه در زمینه بازسازی توافق کردند. همچنین توافق‌نامه‌هایی در زمینه همکاری درباره توسعه و تنوع اقتصادی و توسعه بخش خصوصی و حمایت مالی از صادرات عربستان امضا کردند. عراق و عربستان پنج توافق‌نامه در زمینه‌های تجاری، مالی، فرهنگی، رسانه‌ای و اقتصادی امضا کردند.

عربستان و عراق در زمینه مسائل منطقه‌ای با افزایش همکاری و هماهنگی و تبادل نظر درباره مسائل مشترکی که در حمایت و تقویت امنیت و ثبات منطقه نقش دارد و لزوم دور کردن منطقه از تنش‌ها و دلایل آن و تلاش برای تحکیم امنیت و ثبات پایدار، توافق کردند و از تمام کشور‌های همجوار خواستند به اصول حسن همجواری و منافع مشترک و عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشور‌ها پایبند باشند.

همچنین نخست‌وزیر عراق بر حمایت از طرح عربستان برای پایان بحران یمن تأکید کرد.

انتهای پیام/

 


نظر شما :