خرازی: جریان اصلاحات مخالف ائتلاف است

۰۹ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۵ کد : ۱۸۰۱۲ سیاسی آخرین اخبار
دبیرکل حزب ندای ایرانیان :مدل ذهنی آقای لاریجانی امروز نسبت به گذشته تغییر کرده و شاید اصلا به ما نزدیکتر باشد.
خرازی: جریان اصلاحات مخالف ائتلاف است

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - حدود دو ماه تا انتخابات باقی مانده و اصلاح‌طلبان هنوز در دوراهی ائتلاف و عدم ائتلاف مانده‌اند. بخشی از فعالان و احزاب سیاس در این جریان همچون کارگزاران و ندای ایرانیان تمایل دارند که نزدیکی خود با اعتدالگرایان و راست میانه را حفظ کرده و ضمن ائتلاف با گزینه غیر اصلاح طلب که تاییدصلاحیت و احتمالا پیروزی او تضمین شده باشد، حضور خود در قدرت را تثبیت کنند. در عین حال بخش دیگری از اصلاح‌طلبان بر این باور هستند که لازم است با معرفی گزینه تماما اصلاح طلب یا به قول خودشان خالص، وارد رقابت شده و حتی به قیمت باخت نیز اعتماد سرمایه اجتماعی خود را بازیابی کنند. 

مصداق این مدعا اظهارات امروز صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان است. او در مصاحبه‌ای با ایسنا می‌گوید: « قاطبه جریان اصلاحات مخالف این امر هستند. گروهی مثل طیف کارگزاران به این نظریه نزدیک تر هستند که ببینند چه کسی قدرت تعامل با حاکمیت را دارد و می تواند منویات آنها را هم تامین کند. بیشتر این امر یک پراگماتیزم فرصت طلبانه است. اسم این امر را سیاست ورزی عاقلانه نمی شود گذاشت.»

 

خرازی گفت: «من به عنوان کسی که زمانی گرایشات اصلاح طلبانه داشتم و دوست دارم این گرایشات را حفظ کنم با رعایت اصول و مبانی خودم ترجیح می دهم بازنده انتخابات باشم تا مجبور به پاسخگویی در مقابل سوالات مردمی باشم که خودم در ایجادش نقشی ندارم. پوریای ولی می گفت قهرمان شدن کاری ندارد پهلوان شدن هم با تمرین امکانپذیر است، اما قهرمان و پهلوان ماندن سخت است.»

وی همچنین بیان کرد: «من علیه آقای لاریجانی حرف نمی زنم، ایشان دوست من است به او احترام می گذارم و خیلی هم آدم محترم، واقع بین و با تجربه ای است و برای کشور یک سرمایه به حساب می آید. نمی شود آقای لاریجانی امروز را با لاریجانی گذشته مقایسه کرد. ما که به دنبال تکریم عقل مشاطه انسان هستیم در این یک مورد هم باید بر این امر تاکید کنیم. مدل ذهنی آقای لاریجانی امروز نسبت به گذشته تغییر کرده و شاید اصلا به ما نزدیکتر باشد. تا زمانی که تکلیف آقای لاریجانی مشخص نشده، ایشان نمی توانند نقش آقای هاشمی را بازی کنند. تکلیف خود را باید مشخص کنید، نسبتش با حقوق بشر، با حقوق زن، با حقوق کودک، نسبتش با سرمایه گذاری خارجی، سیاست ورزی بین المللی، سیاست داخلی، احزاب و تبعات اجتماعی داخل کشور و جهان، با دانش های جدید اقلام و ارتباطات هوشمند را باید مشخص کند، باید مشخص کند که ارتباطش با افزایش پهنای باند اینترنت چیست؟»

وی ادامه داد: «پهنای باند می تواند برای ما سالی ده ها هزار دلار پول بیاورد. نمی توانیم که چشم مان را به این واقعیت ببندیم چون ممکن است دو تا فیلم نامناسب از آن طریق پخش شود کلش را به روی مردم ببندیم. مگر می شود استفاده از چاقو را ممنوع کرد، می تواند ابزار قتاله شود می تواند عامل ساخت و ساز هم باشد. نمی شود که فروش چاقو را حرام کرد، فرهنگ که بالا برود خود کنترلی و خود فرهنگی هم ایجاد می شود. آقای لاریجانی زاویه خود را با این موضوعات مشخص کند. در آن صورت می شود در مورد این موضوع صحبت کرد. اینکه فقط طرف می تواند با حاکمیت دیالوگ برقرار کند دلیل خوبی برای انتخاب ایشان نیست.»

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: صادق خرازی حزب ندای ایرانیان


نظر شما :