درخواست ۴۳ سناتور آمریکایی از بایدن درباره ایران

۰۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۲ کد : ۱۷۹۲۳ بین الملل آخرین اخبار
۴۳ سناتور آمریکایی در نامه‌ای به رئیس جمهور آمریکا، از وی درخواست کردند از تمام قدرت دیپلماتیک و اقتصادی برای رسیدگی به مسائل هسته‌ای و غیرهسته‌ای ایران استفاده کند.
درخواست ۴۳ سناتور آمریکایی از بایدن درباره ایران

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهجمعی از سناتورهای آمریکایی روز پنجشنبه (به وقت محلی) با ارسال نامه‌ای به «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، استفاده تمام‌عیار از قدرت‌ دیپلماتیک و اقتصادی درقبال ایران را خواستار شدند.

به نوشته پایگاه خبری «آکسیوس»، در متن این نامه که تاکنون به امضای ۴۳ سناتور از دو حزب اصلی آمریکا رسیده، ادعا شده است: «دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان ممکن است به لحاظ تاکتیکی تفاوت‌هایی داشته باشند اما بر سر ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و مقابله با طیف وسیعی از رفتارهای غیرقانونی ایرانی‌ها، متحد هستند».

در ادامه این نامه آمده است: «با نگاه به جلو، ما به شدت اعتقاد داریم که باید از تمام قدرت ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی در هماهنگی با متحدان خود در شورای امنیت سازمان ملل و منطقه برای دستیابی به توافقی که مانع ایران برای همیشه از دستیابی به سلاح هسته‌ای می‌شود و به شکلی معنی‌دار فعالیت بی‌ثبات‌کننده آن در کل منطقه و همچنین برنامه موشکی آن را محدود می‌کند، استفاده کنید».

این سناتورها خطاب به بایدن نوشته‌اند: « معتقدیم مهم است که با شرکای اروپایی، اسرائیل و شرکای امنیتی خلیج (فارس) درباره مسیر رو به جلو با ایران، مشورت کنید. توافق‌های اخیر ابراهیم (اشاره به توافق‌های سازش برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی) این امید را ایجاد می‌کند که شرکا و متحدان ما می‌توانند با هم برای همکاری منطقه‌ای بیشتر کار کنند».

اواخر اسفند سال گذشته، برخی رسانه‌ها پیش‌نویس این نامه را که از سوی «باب منندز» سناتور تاثیرگذار دموکرات، «لیندسی گراهام» و «جیم ریش» دو سناتور جمهوری‌خواه تنظیم شده است منتشر کرده بودند.

این رسانه‌ها گفته بودند کمیته روابط عمومی آمریکا-رژیم صهیونیستی (لابی آیپک) از طرفداران خود خواسته از سناتورهای آمریکایی بخواهند نامه‌ای را امضا کنند که از دولت آمریکا می‌خواهد به توافقی گسترده با ایران دست بیابد .

انتهای پیام/

 


نظر شما :