صادرات نفت ایران از خلیج فارس و دریای عمان از امسال

۰۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۰ کد : ۱۷۸۸۹ برگزیده ها سیاسی
رئیس جمهور با بیان اینکه افتتاح پروژه ها و طرح های ملی کشور در روزهای پنج شنبه هر هفته، تا پایان این دولت ادامه خواهد یافت، گفت: این افتتاح ها علامت بسیار خوبی به عنوان تولید و نشاط ملی در کشور و نشانه شکست دشمنان ملت ایران است.
صادرات نفت ایران از خلیج فارس و دریای عمان از امسال

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنج شنبه در آیین افتتاح طرح های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، با اشاره به اهمیت بالای مناطق آزاد و اقتصادی، افزود: در این دولت برای توسعه و احیاء مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در مناطق مرزی کشور قرار دارند، سرمایه گذاری بسیار خوبی انجام گرفته است.
به گزارش انتخاب؛ دکتر روحانی با بیان اینکه مناطق آزاد از امتیازات زیادی برای تولید، تجارت و سرمایه گذاری برخوردار هستند که می توانند پشتوانه ای برای کشور، خود منطقه و مردم بومی آن باشند، تاکید کرد: مناطق آزاد باید جاذبه تولید خود را حفظ کنند و قدرت صادرات داشته باشند.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح تعداد زیادی از طرح‌های مهم و عظیم کشور در سال 99 در قالب پنج شنبه های افتتاح، گفت: در سال 1400 نیز پروژه‌های عظیمی مثل احیای دریاچه ارومیه و خط لوله گوره- جاسک مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت. این خط لوله، یک پروژه بسیار مهم است و بعد از این صادرات نفت ایران از خلیج فارس و دریای عمان انجام خواهد شد.

دکتر روحانی اظهار داشت: کسانی که با مسائل استراتژیک آشنایی دارند می‌دانند که انتقال بخشی از ظرفیت صادراتی نفت کشور از خلیج فارس به دریای عمان چه اهمیت بالایی دارد.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه دولت تا آخرین روز فعالیت خود به دنبال تحقق شعار مهم امسال در حمایت و پشتیبانی و مانع‌زدایی از مسیر رشد تولید خواهد بود، افزود: نمی گذاریم نامگذاری امسال در حد نامگذاری باشد و با عمل در سراسر کشور آن را مجسم خواهیم کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اقتصاد کشور، اظهار داشت: امیدوارم لوایحی که دولت برای ایجاد مناطق آزاد و تجاری به مجلس ارائه کرده و چند سال است که معطل مانده، هر چه زودتر به نتیجه برسد تا دولت بتواند به وعده‌هایی که در این زمینه به مردم داده است عمل کند.

دکتر روحانی تصریح کرد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عمدتاً در بخش‌های مرزی کشور قرار دارند و مزایای قابل توجهی در زمینه تجارت، سرمایه‌گذاری و تولید دارند. قبل از این دولت برخی مناطق آزاد صرفا کانونی برای واردات بودند که این خیلی شایسته نیست بلکه باید از مزایای این مناطق در زمینه تولید، تجارت و جذب سرمایه به شکل بهتری استفاده شود.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری، خاطرنشان کرد: گردشگری نیز یکی دیگر از اهداف ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بوده است که در این دولت تحقق این هدف نیز پیگیری شده است به شکلی که آمار گردشگر به ویژه گردشگر خارجی در طول هفت سال گذشته به طور کلی دو برابر شده است.

دکتر روحانی گفت: متاسفانه پس از شیوع کرونا گردشگری به طور کلی دچار یک رکود نسبی و وقفه شده است که امیدوارم بتوانیم با تولید واکسن داخلی، واردات واکسن و انجام واکسیناسیون گسترده بار دیگر شرایطی ایمن برای رونق گردشگری و سفر فراهم کنیم.

انتهای پیام/

 


نظر شما :