لاوروف رسما پایان همکاری با اروپا را اعلام کرد

۰۳ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۲ کد : ۱۷۸۲۹ بین الملل آخرین اخبار
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وانگ یی وزیر خارجه چین گفت: اقدامات یک جانبه بروکسل تمام زیرساخت های روابط با روسیه را از بین برده است، بنابراین اکنون مسکو هیچ ارتباطی با این سازمان ندارد.
لاوروف رسما پایان همکاری با اروپا را اعلام کرد

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهبه گزارش تاس، لاوروف گفت: "هیچ ارتباطی با اتحادیه اروپا به عنوان یک سازمان وجود ندارد. کل زیرساخت های این روابط با تصمیمات یک جانبه بروکسل از بین رفته است. "

وی در عین حال تاکید کرد مسکو آمادگی برقراری ارتباط برای افزایش تعامل با اتحادیه اروپا را دارد، اما پس از آنکه بروکسل ناهنجاری روابط با فدراسیون روسیه را برطرف کرد.

لاوروف تصریح کرد: «اگر  وقتی اروپایی ها تشخیص دهند که این ناهنجاری را در تماس با بزرگترین همسایه خود از بین می برند ، ما آماده خواهیم بود که این روابط را بر اساس برابری و بر اساس جستجوی توازن منافع ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه روسیه همیشه بر همکاری با همسایگان خود متمرکز بوده است، گفت: «کشور ما از نظر جغرافیایی در گستره وسیع قاره اوراسیا واقع شده است، هم چین هم  اتحادیه اروپا  همسایه ما هستند و ما همیشه علاقه مند به ارتقا روابط خود در همه سمت ها بوده ایم.»

لاوروف خاطرنشان کرد  «اگر اروپا این روابط را قطع کرد بنابراین ، به طور عینی ، منجر به این واقعیت می شود که روابط با چین توسعه خواهد یافت.»

وی همچنین گفت: روسیه تلاش غرب برای نشان دادن روسیه و چین به عنوان دو ماجراجوی «دیپلماسی واکسن» را رد می کند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: لاوروف


نظر شما :