یک کرسی ایران در مجمع کمیته آسیایی پارالمپیک از دست رفت

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۲ کد : ۱۷۷۴ اصلی ورزشی
مجمع عمومی کمیته آسیایی پارالمپیک در دوبی در حالی برگزار شد که دست ایران از کسب کرسی بین المللی کوتاه ماند.
یک کرسی ایران در مجمع کمیته آسیایی پارالمپیک از دست رفت

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: این مجمع در هتل اینترکونتیننتال فستیوال سیتی دبی برگزار و ۱۳ نفر در پست‌های ریاست، نایب رئیسی، ریاست کمیته ورزش زنان و هیات اجرایی نامزد شدند که «مجید راشد» برای چهار سال دیگر به عنوان رئیس برگزیده شد.
به گزارش ایرنا، راشد پیش از این در رشته های دوومیدانی و تنیس روی میز فعالیت داشت. سرپرستی کاروان ورزشی اعزامی امارات به بازی های پارالمپیک ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۱۲ لندن، مدیر ارشد اجرایی باشگاه معلولان دوبی و نایب رئیس کمیته ملی پارالمپیک از سال ۲۱۰۲ تاکنون از سوابق ورزشی این رئیس اماراتی است.
«ماسایوکو میزونو» از ژاپن، «جانگ هیانگ یوک» از کره جنوبی و «زاهو سوجینی» از چین به عنوان نواب رئیس انتخاب شدند. «کن چوانگ» از مالزی و «عبدالرحیم الشیخ» از عربستان سعودی در زمره اعضای هیات اجرایی قرار گرفتند.
همچنین «عبد الرزاق بنی رشید» از امارات به عنوان عضو و رئیس منطقه غرب آسیا، «آسو مانابو» از ژاپن رئیس منطقه شرق آسیا، «رستم بابایوف» از قزاقستان عضو و رئیس منطقه آسیای میانه، «عمران شامی» از پاکستان عضو و رئیس منطقه جنوب آسیا، «مایکل برادو» از فیلیپین عضو و رئیس جنوب شرق آسیا، «عبدالرحیم آل الشیخ» از عربستان سعودی به عنوان عضو و «کینگ شوان» از مالزی به عنوان عضو دفتر اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا انتخاب شدند.
«ناسابات اویونبات» از مغولستان هم جایگزین «انیسا الهوتی» از عمان در پست ریاست کمیته زنان در ورزش شد که این پست جزو عضو هیات اجرایی آسیا نیز منصوب می شود.
پیش از این از ایران «فاطمه رخشانی» عضو سابق هیات اجرایی کمیته پارالمپیک برای ریاست کمیته زنان انتخاب شده بود اما در این دوره انصراف داد. هرچند نام وی در بین نامزدهای پست ریاست کمیته ورزش زنان دیده شد.
البته گفته می شود کمیته ملی پارالمپیک ایران قبل از برپایی مجمع انتخاباتی خود فهرست برخی از افراد را برای کسب کرسی به کمیته آسیایی پارالمپیک معرفی کرده، اما سرپرست دبیر اجرایی کمیته پارالمپیک گفته است کمیته هیچ نامزدی را معرفی نکرد.

کلید واژه ها: کمیته آسیایی پارالمپیکمجید راشد


نظر شما :