نامه رهبر انصارالله به حاکمان امارات متحده عربی

۲۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۲ کد : ۱۷۶۹۶ بین الملل آخرین اخبار
«محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن در صفحه توئیتر خود درباره علت توقف حملات یمن به امارات نوشت: سید عبدالملک الحوثی در نامه‌ای به امارات به این کشور توصیه کرد که دست از تجاوزات خود علیه یمن بردارد و در پی آن، «امارات رسماً خروج خود از ائتلاف عربی» به فرماندهی عربستان را اعلام کرد.
نامه رهبر انصارالله به حاکمان امارات متحده عربی

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیه «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن در صفحه توئیتر خود درباره علت توقف حملات یمن به امارات نوشت: سید عبدالملک الحوثی در نامه‌ای به امارات به این کشور توصیه کرد که دست از تجاوزات خود علیه یمن بردارد و در پی آن، «امارات رسماً خروج خود از ائتلاف عربی» به فرماندهی عربستان را اعلام کرد.

وی در ادامه توئیت خود افزود: یمن نیز (به دنبال اعلام خروج امارات از ائتلاف) حملات خود به امارات را متوقف کرده است. عربستان نیز اگر به شیوه امارات عمل کند، هدف قرار دادن آن از سوی یمن متوقف خواهد شد.

در همین ارتباط، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با شبکه الجزیره گفته بود: تا زمانی که حمله و محاصره کشور ادامه یابد، حملات موشکی و پهپادی ما نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: دولت نجات ملی یمن در صورت جدا کردن جنبه انسانی از جنبه نظامی و سیاسی، آماده مذاکره است. ما به صورت مستقیم با آمریکایی‌ها دیدار نداشته‌ایم اما از آنجایی که آمریکا یکی از طرف‌های جنگ یمن است، در دیدار با آنها مشکلی نداریم.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن در عین حال، وجود دیدارهای مستقیم با آمریکا را رد کرد و گفت که دولت نجات ملی یمن دیدگاه و نقطه نظرات خود را به واشنگتن ارائه کرده و منتظر جواب است.

عبدالسلام اضافه کرد: در مقابل، آمریکا نیز از طریق واسطه‌های عمانی، طرحی قدیم و نه جدید برای راه حل بحران یمن ارائه کرده است که همان اقدام اعلان مشترکی است که پیشتر سازمان ملل متحد آن را ارائه کرده بود.

عربستان سعودی از فروردین سال ۹۴ با تشکیل ائتلافی از چند کشور عربی، چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی کشور فقیر و مسلمان یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهور مستعفی و فراری این کشور، یمن آماج حملات همه جانبه قرار داده و هزاران غیر نظامی یمنی را به قتل رسانده است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: یمن


نظر شما :