اظهارات متفاوت فائزه هاشمی:

خروجی جلسه بابا و خاتمی و حسن آقا، روحانی بود

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۴ کد : ۱۷۵۳۶ سیاسی آخرین اخبار
فائزه هاشمی: سال ۹۲ برای اجماع روی آقای روحانی بحث بد و بدتر نبود، بحث تحمیل کاندیدا هم نبود.
خروجی جلسه بابا و خاتمی و حسن آقا، روحانی بود

 فائزه هاشمی، در گفتگویی که به تازگی داشته است اظهاراتی در نقطه مقابل ادعای اصلاح طلبان مطرح کرده است. فائزه گفته است: «خود اصلاح‌طلبان در مجلس و در شورای شهر و در سمت‌های مختلف در دولت در این سال‌ها چه عملکرد قابل‌دفاعی دارند؟ این صحبت‌ها فرافکنی است. بهتر از هر‌کسی می‌دانند که اعمالشان در این سال‌ها مردم را از صندوق‌های رأی دور کرد. عمده اصلاح‌طلبان و آقای روحانی هر دو سهم اصلی در عدم مشارکت مردم غیر‌اصولگرا در انتخابات۹۸ دارند». این در حالی است که اصلاح طلبان علی رغم اشراف بر همین موضوع، ردصلاحیت و عدم نداشتن کاندیداها را دلیل کاهش مشارکت عنوان می کنند. این ادعا در حالی مطرح می شود که اصلاح طلبان علی رغم حضور افراد شاخص شان در انتخابات از سوی مردم طر شدند و نمی خواهند به این موضوع تلخ اعتراف کنند.

فائزه همچنین اجماع بر روحانی در سال 92 را انتخاب بین بد و بدتر ندانشته بلکه حاصل تصمیم جمعی خاتمی، هاشمی، حسن خمینی و.. دانسته است. این موضوع هم مثل بحث انتخابات سال 98 در نقطه مقابل ادعای اصلاح طلبان و به عبارت بهتر دروغ اصلاح طلبان است.

گزیده اظهات فائزه هاشمی را در ادامه خواهید خواند:

*هدف برخی اصلاح‌طلبان از شرکت در انتخابات مجلس ۹۸ پیروزی نبود، چون می‌دانستند که نظر جامعه نسبت به انتخابات و اصلاح‌طلبان چیست.

*فکر نمی‌کنم در انتخابات ریاست‌جمهوری شورای نگهبان هیچ کاندیدای اصلاح‌طلبی را باقی نگذارد. حتما کاندیدای اصلاح‌طلب خواهیم داشت و احتمالا شرایط سال۹۲ تکرار شود، البته باقی‌ماندن کدام کاندیدا مهم است.

*بر همین اساس دو نظر در نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان وجود دارد. اول کاندیدا‌ها را معرفی کنیم و در صورت رد صلاحیت آنها وظیفه خود را انجام داده‌ایم. نظر دیگر می‌گوید اول تأیید صلاحیت‌ها مشخص شود، سپس از میان کاندیدا‌های موجود از یک نفر حمایت کنیم.

*سال ۹۲ برای اجماع روی آقای روحانی بحث بد و بدتر نبود، بحث تحمیل کاندیدا هم نبود، به پیشنهاد آقای خاتمی نمایندگان شخصیت‌های مطرح مثل بابا، آقای خاتمی، حسن‌آقا و آقایان روحانی و دکتر عارف کمیته‌ای تشکیل دادند و پس از بحث‌های زیاد آقای روحانی را به‌عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان برگزیدند.

*اگر در سال ۹۲ به زعم برخی اصلاح‌طلبان بد و بدتر مطرح بود، پس سال ۹۶ چرا اصلاح‌طلبان آقای روحانی را دوباره کاندیدا کردند؟ در این سال که دیگر شرایط خاص نبود، دستشان برای هر انتخابی باز بود. برای این انتخاب چه توضیحی دارند؟

*خود اصلاح‌طلبان در مجلس و در شورای شهر و در سمت‌های مختلف در دولت در این سال‌ها چه عملکرد قابل‌دفاعی دارند؟ این صحبت‌ها فرافکنی است. بهتر از هر‌کسی می‌دانند که اعمالشان در این سال‌ها مردم را از صندوق‌های رأی دور کرد. عمده اصلاح‌طلبان و آقای روحانی هر دو سهم اصلی در عدم مشارکت مردم غیر‌اصولگرا در انتخابات۹۸ دارند.

*برخلاف نظر برخی اصلاح‌طلبان که کاهش میزان مشارکت در انتخابات را ناشی از عملکرد شورای نگهبان و تنگ‌نظری‌ها می‌دانند، اعتقاد دارم کاهش مشارکت در انتخابات ۹۸ به دلیل ناامیدی از اصلاح‌طلبان بود.

*از سال ۹۶ به این طرف با پیروزی‌های متعدد اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های مجلس، شورای شهر و ریاست‌جمهوری عمده جریان مدیریت کشور در دست اصلاح‌طلبان بود ولی در مسیر اصلاح‌طلبی حرکت نکردند.

*احتمال ائتلاف با آقای لاریجانی را در بین اصلاح‌طلبان نمی‌بینم. تا جایی که می‌دانم فقط آقای کرباسچی از این ایده حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: فائزه هاشمی اصلاح طلبان


نظر شما :