آمریکا در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۱ کد : ۱۷۵۰۸ بین الملل آخرین اخبار
دولت «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به بهانه ماجرای «الکسی ناوالنی» است.
آمریکا در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهدولت «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به بهانه ماجرای «الکسی ناوالنی» است.

وبگاه «یوکرین وایر» یکشنبه شب به وقت تهران به نقل از بخش اوکراینی «صدای آمریکا» نوشت که این موضوع توسط «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی ایالات متحده در نشست مطبوعاتی در 12 مارس (جمعه 22 اسفند) اعلام شد.

سالیوان در این زمینه گفت: «اگر به روسیه و چین نگاهی بیندازید، او [جو بایدن] در مورد روسیه موضع قاطعی اتخاذ کرده است، از جمله همکاری با اروپایی‌ها برای تحمیل هزینه‌های قبلی برای مسمومیت الکسی ناوالنی و پاسخ‌های بیشتر به سایر اقدام‌های شرورانه روسیه است.»

ایالات متحده چندی قبل در حمایت از ناوالنی، هفت مقام ارشد و ۱۴ شرکت و مؤسسه روس را تحریم قرار داد. مقام‌های آمریکا در توضیح این اقدام خود تأکید کردند که تصمیم به تحریم کارکنان دولتی و مؤسسات روسی در هماهنگی با کشورهای اروپایی اتخاذ شده است و انتظار می‌رود که این اتحادیه نیز اقدامات مشابهی را در پیش بگیرد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز در واکنش به اقدامات اخیر ایالات متحده در تحریم اشخاص و نهادها و مؤسسات روس هشدار داد که به زودی فهرستی از شهروندان آمریکایی را که در لیست تحریم‌های روسیه قرار می‌گیرند، منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: آمریکا روسیه


نظر شما :