شیائومی برنده نبرد با دولت ایالات متحده شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۶ کد : ۱۷۴۳۳ خواندنی‌ها آخرین اخبار
برند چینی شیائومی، برنده دادگاه لغو ممنوعیت همکاری با شرکت‌های آمریکایی شد و بر این اساس از این پس محدودیتی در این زمینه نخواهد داشت.
شیائومی برنده نبرد با دولت ایالات متحده شد

سرویس علم و فناوری وقایع اتفاقیهبرند چینی شیائومی، برنده دادگاه لغو ممنوعیت همکاری با شرکت‌های آمریکایی شد و بر این اساس از این پس محدودیتی در این زمینه نخواهد داشت.

به گزارش انتخاب، در روز‌های آخر فعالیت دولت ترامپ، وزارت دفاع ایالات متحده، شیائومی را در فهرست شرکت‌هایی قرار داد که ادعا می‌شود با ارتش چین ارتباط دارند.

با این وجود، شیائومی دادخواستی رسمی را علیه این حکم تنظیم و تقدیم دادگاه کرد که معتقد بود این اقدام "خودسرانه و بی منطق" است. درواقع شیائومی تقاضای لغو حکم دولت پیشین ایالات متحده را داشت.

اکنون یک قاضی فدرال در واشنگتن، وزارت دفاع را از محدود کردن سرمایه گذاری ایالات متحده در تولید گوشی‌های هوشمند چینی شیائومی منع کرد و حکم ترامپ را موقتا لغو کرد. قرار بود محدودیت‌های علیه شیائومی از هفته آتی اجرایی شوند.

پیش بینی می‌شود شیائومی با ایجاد برخی تغییرات، حکم لغو کامل فرامین دولت را نیز به دست آورد.   شیائومی سومین تولید کننده بزرگ تلفن‌های هوشمند در جهان از نظر حجم مبادلات است. طبق اطلاعات بین المللی داده در سه ماهه سوم سال گذشته میلادی، این شرکت در فروش تلفن‌های هوشمند از شرکت اپل پیشی گرفت.

در ماه نوامبر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، منع سرمایه گذاری آمریکا در شرکت‌های چینی تحت مالکیت یا تحت کنترل ارتش را برای تلاش برای تحت فشار قرار دادن پکن در مورد آنچه که ایالات متحده به عنوان اقدامات تجاوزکارانه توصیف کرده است، امضا کرد. ایالات متحده همچنین با استناد به تهدید‌های امنیت ملی، ممنوعیت برنامه‌های معروف متعلق به چین مانند وی چت و تیک  را دنبال کرده است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: شیائومی شرکت‌های آمریکایی


نظر شما :