ثبت ۱۵۷ پتنت ایرانی درآمریکا و اروپا

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۶ کد : ۱۷۰۷ اصلی فناوری
مدیرکانون پتنت ایران با اشاره به رشد ثبت پتنت مخترعان ایرانی گفت: تا کنون ۱۵۷ پتنت ایرانی در اداره ثبت اختراع آمریکا و اروپا ثبت شده است.
ثبت ۱۵۷ پتنت ایرانی درآمریکا و اروپا

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: مهدی ضیغمی افزود: تعداد کل پتنت های ثبت شده مخترعان ایرانی در اداره ثبت اختراع اروپا و امریکا در زمان تشکیل کانون یعنی سال ۹۴ برابر با ۴۴ پتنت بود که با فعالیت ها وحمایت های انجام شده این تعداد به ۴۸ پتنت در سال ۹۵ افزایش یافت.

وی افزود: درسال ۲۰۱۷ درثبت پتنت ایرانیان دراین اداره ها با رشد خوبی مواجه شدیم، به گونه ای که دراین سال ۱۱۷ پتنت ثبت شد، پس از آن در سال ۲۰۱۸، ۱۵۷ پتنت در این اداره ها به ثبت رسیده است، البته در ادارات ثبت اختراع سایر کشورها نیز پتنت ایرانیان فایل شده است اما در رتبه بندی کشورها و مقایسه آنها با یکدیگر مقیاس اداره ثبت امریکا و اروپا است.

به گزارش ایرنا، مدیر کانون پتنت به سهم کانون از ثبت این اختراعات اشاره کرد و گفت: سهم کانون از ثبت اختراعات در ادارات امریکا و اروپا حدود ۵۰ درصد است که با حمایت های ۹۰ درصدی این مرکز پتنت ها ثبت شده اند.

وی برنامه های متنوع کانون را در این رشد تاثیرگذار دانست و بیان کرد: در سال ۹۷ بیش از ۵۰ کارگاه مالکیت فکری برگزار شد، همچنین بیش از ۱۰ دفتر مالکیت فکری راه اندازی شده است، همچنین قرادادهایی از سوی معاونت علمی برای حمایت هر چه بیشتر از ثبت پتنت با دانشگاه آزاد و وزارت علوم منعقد شده همه این اقدامات در راستای حمایت هر چه بیشتر از ثبت بین المللی پتنت انجام شده است.

به گفته ضیغمی، گشایش دفتر تجاریسازی کانون را باید از اقدامات موثری در درآمدزایی پتنت بدانیم که در سال جاری رخ داد و کمکی است تا در سال آینده حلقه درآمد زایی فناوری کامل تر شود، همچنین کانون بیشتر مراحل ثبت پتنت شامل آماده کردن درفت پتنت و فرم ها، ثبت در pct و ثبت اختراع موقت آمریکا را در داخل کشور و بدون نیاز به وکلای خارجی انجام می دهد.

کلید واژه ها: پتنت ایرانی ثبت اختراع آمریکا و اروپا


نظر شما :