۱۳هزار خانواده در کشور داوطلب پذیرش فرزندخوانده هستند

۱۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۳ کد : ۱۶۹۷۰ جامـــعه آخرین اخبار استان ها
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با بیان اینکه در زمان حاضر ۱۳هزار خانواده در کشور داوطلب پذیرش فرزندخوانده هستند، گفت: تعداد متقاضیان همواره بسیار بیشتر از کودکانی است که بهزیستی اجازه واگذاری آنان را با دستور دادگاه دارد.
۱۳هزار خانواده در کشور داوطلب پذیرش فرزندخوانده هستند

به گزارش سرویس استان ها وقایع اتفاقیه سعید بابایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در زنجان افزود: در سال حدود هزار و ۷۰۰ مورد فرزندخواندگی در کشور داریم، و گودکان به خانواده های داوطلب به عنوان فرزند خوانده سپرده می شوند.  
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با بیان اینکه در سطح کشور ۶۰۰ مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست یا دارای سرپرست غیر موثر وجود دارد، اظهار داشت: حدود هشت هزار کودک در این مراکز زندگی می کنند.  
بابایی افزود:علاوه براین مراکز۳۳ شیرخوارگاه نیز در کشور  فعال است که حدود هزار کودک در این شیرخوارگاه ها نگهداری می شوند.  
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: اولویت ما این است که چه کودکانی که در شیرخوارگاه هستند و چه کودکانی که در مراکز شبه خانواده زندگی می کنند، زودتر وارد خانواده شوند، این خانواده ممکن است به صورت بازپیوند به خانواده اصلی خودشان باشد و یا خانواده هایی که این کودکان به صورت موقت وارد آنها می شوند تا وضعیت خانواده اصلی شان مشخص شود و یا می تواند در قالب فرزندخواندگی، به خانواده جایگزین واگذار شوند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: ۱۳هزار خانواده در کشور داوطلب پذیرش فرزندخوانده هستند


( ۱ )

نظر شما :