مجتهد شبستری:

اجرای FATF درصورت تصویب لوایح، مشروط خواهد بود

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۶ کد : ۱۶۸۴۴ سیاسی آخرین اخبار
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری گفت: هفته آینده در صحن علنی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره FATF بحث خواهد شد و در صورت پذیرش، تصویب لوایح FATF مشروط خواهد بود.
اجرای FATF درصورت تصویب لوایح، مشروط خواهد بود

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - آنا: آیت‌الله محسن مجتهد شبستری گفت: هفته آینده در صحن علنی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره FATF بحث خواهد شد و در صورت پذیرش، تصویب لوایح FATF مشروط خواهد بود.

آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با ارزیابی و پیش‌بینی خود از تمدید بررسی لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سرنوشت این لوایح اظهار کرد: لوایح FATF در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است و در هفته‌های آتی به صحن علنی می‌آید.

وی ادامه داد: در صورت پذیرش در مجمع،‌ تصویب لوایح FATF مشروط خواهد بود و در صورتی‌که این کارگروه به تعهدات خود عمل کند، این معاهده عملیاتی می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دولت معتقد است که تصویب این لوایح می‌تواند موانع مراودات مالی ایران با کشورهای دیگر را برطرف کند؛ اما کارشناسان خروج ایران از لیست سیاه FATF را گره‌گشا نمی‌دانند.

آیت‌الله مجتهد شبستری افزود: برخی از افراد ناآگاه خیال می‌کنند با ملحق شدند به کارگروه اقدام مالی FATF، مشکلات اقتصادی، بانکی و معیشت مردم حل می‌شود.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: اف ای تی اف FATF آیت‌الله محسن مجتهد شبستری


نظر شما :