با سخنرانی در گردهمایی محافظه‌کاران؛

دونالد ترامپ امروز به دنیای سیاست بازمی‌گردد

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۰ کد : ۱۶۷۰۹ بین الملل آخرین اخبار
رئیس جمهور سابق آمریکا امروز برای نخستین بار بعد از ترک کاخ سفید، با سخنرانی در گردهمایی حزب جمهوریخواه، مواضع خود را در باب دولت بایدن و انتخابات میان دوره‌ای کنگره اعلام خواهد کرد.
دونالد ترامپ امروز به دنیای سیاست بازمی‌گردد

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهدونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، در نخستین حضور عمومی خود بعد از ترک کاخ سفید، قرار است امروز یکشنبه در گردهمایی بزرگ جمهوریخواهان که در ایالت فلوریدا برگزار می‌شود؛ شرکت کند.

انتظار می‌رود که وی به دنبال بازیابی قدرت خود در حزب جمهوریخواه با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ کنگره باشد حال آنکه قطعاً از سیاست‌های جو بایدن جانشین دموکرات خود نیز انتقاد خواهد کرد.

همچنین انتظار می‌رود که وی تا حدودی موضع خود را در قبال حضور یا عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ مشخص کند.

شعار امسال مجمع محافظه کاران «لغوناشدنی» (Uncanceled) است که به تلاش دموکرات‌ها برای حذف ترامپ و طرفدارانش از صحنه سیاسی آمریکا اشاره دارد.

با توجه به انتخابات میان دوره‌ای کنگره، این سخنرانی می‌تواند برای آن دسته از جمهوریخواهانی که از ادعای ترامپ مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت نکردند یا به استیضاح وی رای مثبت دادند؛ گران تمام شود.

در حال حاضر، سه تن از چهره‌های سرشناس حزب جمهوریخواه که زمانی از نزدیکان ترامپ محسوب می‌شدند؛ از حضور در نشست محافظه کاران امتناع کرده‌اند.

این افراد شامل «مایک پنس» معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا، «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا و «نیکی هلی» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل هستند.

پیشتر، لیندسی گراهام از سناتورهای باسابقه جمهوریخواه هشدار داده بود که عدم حمایت از ترامپ به ناکامی این حزب در بازیابی اکثریت کنگره در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ منجر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: دونالد ترامپ گردهمایی محافظه‌کاران


نظر شما :