پیشنهاد بیل گیتس به کشورهای ثروتمند:

فقط «گوشت مصنوعی» مصرف کنید!

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۳ کد : ۱۶۴۱۱ برگزیده ها خواندنی‌ها
بنیانگذار مایکروسافت در کتاب جدید خود می‌گوید: برای مقابله با بحران آب و هوا، کشورهای ثروتمند فقط باید گوشتی مصرف کنند که ۱۰۰ درصد مصنوعی باشد.
فقط «گوشت مصنوعی» مصرف کنید!

سرویس علم و فناوری وقایع اتفاقیه - از ایندیپندنت، کتاب جدید بیل گیتس با عنوان “چگونه از یک فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم” این هفته منتشر شد. این کتاب پیشنهاداتی در مورد چگونگی کاهش گرمایش جهانی ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG)، با تمرکز ویژه بر راه حل‌های فنی را ارائه می‌دهد.

وی در مصاحبه با MIT Technology Review گفت که مقابله با انتشار گازهای گلخانه‌ای حاصل از کشاورزی و دامداری یکی از سخت‌ترین کارهاست و برای این کار، کشورهای ثروتمند باید با دقت بیشتری به آنچه در بشقاب آنها است نگاه کنند.

“من فکر نمی‌کنم که ۸۰ کشور فقیر جهان باید گوشت مصنوعی بخورند. بلکه همه کشورهای ثروتمند باید بطور ۱۰۰ درصد گوشت مصنوعی مصرف کنند. “” وی افزود، “ادعا می‌شود که به مرور طعم آن را بهتر خواهد شد”.

وی گفت که اگرچه قبلاً معتقد بوده جایگزینی گوشت گاو با پروتئین مصنوعی برای کشورهای با درآمد متوسط و ثروتمند امکان پذیر است، اما این موضوع از نظر سیاسی چالش برانگیز خواهد شد.

وقتی صحبت از آفریقا و کشورهای فقیر شد او گفت: “ما مجبور خواهیم بود از ژنتیک حیوانی برای افزایش چشمگیر میزان گوشت استفاده کنیم”.

حدود ۱.۴ میلیارد گاو در این کره خاکی وجود دارد که پس از ضایعات غذا، دومین منبع بزرگ انتشار گازهای گلخانه‌ای کشاورزی هستند.

گازهای دفعی این حیوان شامل متان است که گاز گلخانه‌ای قدرتمندی است. به گفته صندوق دفاع از محیط زیست، متان در دو دهه اول انتشارش، ۸۴ برابر از دی اکسید کربن قوی‌تر است.

طبق گفته سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد، گاوها و سایر حیوانات چرنده حدود ۴۰ درصد از متان سالانه را تولید می‌کنند.

آقای گیتس گفت اگرچه نوآوری هایی در تغذیه گاوها به وجود آمده که منجر به تولید متان کمتر می‌شود، اما کاهش قابل توجهی نیست.

این میلیاردر که با همسرش بنیاد بیل و ملیندا گیتس را رهبری می‌کنند، همچنین رئیس یک صندوق سرمایه گذاری است. وی شخصاً در یک شرکت نوپا به نام Memphis Meats سرمایه گذاری کرده است که گوشت آزمایشگاهی تولید می‌کنند. وی خاطرنشان کرد که اگرچه راه طولانی در پیش است، اما او اکنون نسبت به انقلابی در بخش کشاورزی بیش از ۵ سال پیش خوش بین است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: پیشنهاد بیل گیتس به کشورهای ثروتمند فقط «گوشت مصنوعی» مصرف کنید!


نظر شما :