مجلس درمورد سهمیه بندی بنزین تصمیمی نگرفته است

۰۷ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۵ کد : ۱۶۳۴ اصلی تیتر یک سیاسی
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان تاکنون درمورد سهمیه بندی بنزین در سال آینده تصمیمی نگرفته اند و نقل قول ها در این زمینه صحیح نیست.
مجلس درمورد سهمیه بندی بنزین تصمیمی نگرفته است

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: «علی لاریجانی» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس این مطلب را در پاسخ به تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه مبنی بر وجود شایعاتی درمورد سهمیه بندی بنزین بیان کرد.
قاضی پور در تذکر خود گفت: در چند روز اخیر شایعاتی مبنی بر سهمیه بندی بنزین و تخصیص روزانه یک لیتر بنزین به هر نفر مطرح شده است.
به گزارش ایرنا، رییس مجلس نیز در پاسخ به این تذکر گفت: مجلس درباره سهمیه بندی بنزین تصمیم نگرفته و این نقل قول هایی که مطرح می شود، درست نیست.

**نمایندگان طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۷ را بررسی کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز خانه ملت موادی از طرح اصلاح قانون بودجه سال ۹۷ کل کشور را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.
شورای نگهبان پیش از این مواد مصوب در این طرح را مغایر اصل ۵۲ قانون اساسی دانست و تاکید کرد در صورت لزوم متمم یا اصلاح بودجه دولت باید لایحه ای تهیه و ارسال کند.
بخشی از ایرادات شورای نگهبان به این طرح نیز جنبه شکلی داشت که نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز آن را اصلاح کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان یکی از بندهای این طرح که مربوط به تهاتر هزینه های اجرای آسفالت و قیراندود بود را حذف کردند.
در این ماده که نمایندگان برای تامین نظر شورای نگهبان حذف کردند، آمده بود: تهاتر هزینه های اجرای آسفالت، قیراندود، عایق کاری و همچنین تامین ما به التفاوت مالی توسط کارفرما فقط برای این امور با تایید مسوولان دستگاه های اجرایی استانی ذی ربط، با تحویل قیر رایگان در سقف بودجه مصوب پس از اعلام به خزانه بلامانع است، خزانه مکلف است از طریق حساب های استانی ذی ربط خود، معادل ارزش ریالی قیر مازاد تحویلی مربوط به هر یک از پروژه ها و دستگاه ها جهت اعمال حساب را لحاظ کند.

کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی سهمیه بندی بنزین


نظر شما :