با این استراتژی رهبر انقلاب

ارتش و سپاه در لیست قدرتمندترین های جهان

۰۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۷ کد : ۱۶۳۰۲ سیاسی آخرین اخبار
میزان نوشت:رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نیروی دریایی ایران در کلاس یک نیروی قدرتمند جهان است، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا، به عنوان محور یکی از منظومه‌های جدید قدرت در جهان می‌تواند قرار بگیرد، این نگاه به جمهوری اسلامی در جهان وجود دارد.
ارتش و سپاه در لیست قدرتمندترین های جهان

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - امیر سرتیپ «محمد حسن نامی»، با اشاره به برگزاری رزمایش مُرکب امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند، حضور نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در یک رزمایش مُرکب با یک نیروی دریایی مطرح در جهان یعنی روسیه را مسئله‌ای مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: این هماهنگی ایجاد شده بسیار مهم و اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: بی شک با گذشته به یک دهه قبل، مبداء این استراتژیک (قدرت میزبانی ازرزمایش مُرکب امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند)، زمانی بود که فرمانده معظم کل قوا، استراتژیک «دست بلند در دریاها» را مطرح کردند و براساس آن، نیروی دریایی راهبردی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خودشان را طی این مدت در مقیاس نیروی دریایی قدرتمند جهانی قرار دادند.

خلیج فارس، از مناطق مهم ژئوپلتیکی جهان

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اهمیت خاص مناطق دریایی و دامنه مرزی دو هزار و ۵۶۴ کیلومتر مرز دریایی کشور در سواحل خلیج همیشه فارس و دریای عمان، خلیج فارس را از مناطق مهم ژئوپلتیکی جهان برشمرد و تصریح کرد: این منطقه از لحاظ ژئواستراتژیک و ژئوپلتیک هم اهمیت زیادی دارد.

نامی در بیان نقش تأثیرگذاری خلیج فارس و دریای عمان بر اتفاقات جهان، اضافه کرد: تأثیرات مثبت و منفی در این منطقه، در کل جهان تاثیر می‌گذارد و دریای عمان و اقیانوس هند، دروازه‌ای به سمت آب‌های آزاد جهان به شمار می‌روند و امنیت این اقیانوس به ویژه شمال آن بسیار مهم است.

دست‌یابی ارتش و سپاه به قدرت دریایی

رئیس گروه ژئوپلیتیک مرکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران به دست‌یابی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدرت دریایی قابل قبول، تصریح کرد: ارتش وسپاه با بکارگیری شناورها، زیردریایی‌ها، ناوهای مُدرن و محصولات دفاعی پیشرفته، کارشان را به حد قابل قبولی رسانده‌اند.

نامی اجرای عملیات آزادسازی کشتی ربوده شده توسط دزدان دریایی را مهمترین چشم انداز رزمایش مُرکب امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند با حضور ایران، روسیه و هند برشمرد و اضافه کرد: تیراندازی بر اهداف سطحی دریایی و هوایی از دیگر نقاط قوت این رزمایش بود، برقراری امنیت دریایی امروزه برای ایران و روسیه اهمیت دارد.

انتهالی پیام/

 

کلید واژه ها: ارتش و سپاه در لیست قدرتمندترین های جهان استراتژی رهبر انقلاب


نظر شما :