دفاع تمام قد میرزایی نیکو از عملکرد دولت روحانی!

۰۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۶ کد : ۱۶۳ سیاسی
اگرچه بسیاری از نمایندگان لیست امید از پاسخ های امروز روحانی در مجلس قانع نشدند، نماینده مردم دماوند در گفتگو با خبرنگار روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه مدعی است که شاید بیست درصد مشکلات ما در دست دولت باشد هشتاد درصد در گرو چیزهای دیگر است. قاسم میرزایی نیکو همچنان بر این باور است که دولت در سایه عامل اصلی نابسامانی های اقتصادی این ایام کشور است.
دفاع تمام قد میرزایی نیکو از عملکرد دولت روحانی!

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: جلسه صبح امروز سوال از رییس جمهور با واکنش‌های متفاوتی از جانب مردم روبه رو شد، بسیاری از افراد در صفحات مجازی به صحبت‌های رییس جمهوری واکنش نشان دادند. از طرف دیگر به عقیده بسیاری از کارشناسان بی‌اعتمادی به دولت رشد پیدا کرده است و رییس جمهور و اعضای هیات دولت باید هرچه سریعتر اقدامات تازه‌ای برای تغییر این روند و بازگرداندن اعتماد عمومی ترتیب دهد. در همین راستا با نماینده مردم دماوند و فیروزکوه گفت و گو کردیم. این نماینده اصلاح طلب بر خلاف بسیاری از دیگر همکاران خود در لیست امید، نقش دولت را در نابسامانی های اقتصادی این روزهای کشور را کمتر از بیست درصد می داند و معتقد است که نباید تریلی که احمدی نژاد به ته دره برده را فراموش نکنید

 

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه درباره میزان قانع کننده بودن پاسخ سوال روحانی برای مردم گفت: من به نظرم باید عمیق‌تر به مسایل نگاه کنیم و سطحی نگاه کنیم،  با ۴ تا سوال و ۴ تا برخورد نمی‌شود قضاوت کرد.

 

این نماینده اصلاح طلب درباره تاثیرات دولت‌های گذشته در عملکرد فعالیت امروز دولت گفت: مشکلات کشور، مشکلات امروز، دیروز و فردا نیست. دولت‌های قبلی و مشکلات قبلی را فراموش نکنید. تریلی که آقای احمدی نژاد آن را به ته دره برده و روی آن هم خاک ریخته است را فراموش نکنید.

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا همیشه در تحلیل‌ها عقبگرد سیاسی صورت می‌گیرد گفت: تا کالبد شکافی صورت نگیرد نمی‌توان تحلیل درستی ارایه داد، مشکل اینجاست که شما می خواهید صورت مساله را پاک کنید و به مساله دیگر بپردازید.

 

میرزایی نیکو درباره تاثیر اتفاقی مانند برجام در رفع مشکلات امروز جامعه گفت: دولت زحمت کشید و تلاش کرد تا برجام را به سرانجام برساند تا بعد از آن گشایش‌هایی در زمینه‌های اقتصادی در کشور صورت بگیرد، زمینه رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری خارجی فراهم شود. تا این نشود امکان ندارد که مشکلات اقتصادی حل شود.

 

وی درباره به نتیجه رسیدن برجام توضیح داد: به هر دلیلی این اتفاق میسر نشد. مشکلات داخلی مثل دلواپسان و ترامپ دست به دست هم دادند تا برجام به سرانجام نرسد، خب نتیجه هم همین است که می‌بینید. 

 

میرزایی نیکو درباره مشکلات گریبان گیر مردم و نقش دولت برای برطرف کردن آنها تصریح کرد: مردم خوب می‌دانند که گیر کار کجاست. شاید بیست درصد مشکلات ما در دست دولت باشد هشتاد درصد در گرو چیزهای دیگر است. دولت در سایه چه می‌کند، فعالیت‌های اقتصادی خارج از دولت کجا هستند، اینها عوامل خارج از دولت هستند.

 

وی در پایان درباره راهکارهایی که می‌تواند باعث افزایش اعتماد عمومی به دولت شود گفت: افزایش شفافیت و گردش آزاد اطلاعات همانطور که اشاره شد، می‌تواند کارگشا باشد.

کلید واژه ها: سوال از رییس جمهور


نظر شما :