ولترنت:

بایدن ترفندهای کثیف امنیتی را احیا می کند

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۳ کد : ۱۶۲۵۳ برگزیده ها بین الملل
اقدامات و دستوران جو بایدن حکایت از آن دارد که تلاش می کند امپریالیسم آمریکایی را با ابزارهای اطلاعاتی و نظامی دوباره احیا کند.
بایدن ترفندهای کثیف امنیتی را احیا می کند

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهتارنمای «ولترنت» نوشت، «جو بایدن» تلاش دارد تا ابزارهای امپریالیسم آمریکایی را احیا کند. رئیس جمهوری تازه ایالات متحده اندکی پس از حضور در کاخ سفید اصلاحاتی را که سلف وی یعنی «دونالد ترامپ» در ترکیب شورای امنیت ملی (NSC) این کشور ایجاد کرده بود ملغی ساخت و رویه های سابق را دوباره در پیش گرفت.

«تیری میسان» منتقد فرانسوی سیاست های کاخ سفید اعتقاد دارد دونالد ترامپ  وقتی در سال 2017 وارد اتاق بیضی کاخ سفید شد رئیس سازمان اطلاعات مرکزی یعنی سی.آی.ای (CIA) و رئیس ستاد مشترک ارتش را از فهرست حاضرین در جلسات منظم و همیشگی این شورا کنار گذاشت. او با این کار خود شورای امنیت ملی آمریکا را از نفوذ افرادی که به عنوان معمار و مجری اصلی امپریالیسم و سیاست های جنگ طلبانه آمریکا به شمار می روند از بقیه جدا کرد.

این اصلاحات ترامپ را قادر ساخته بود تا به دومین رئیس جمهوری آمریکا از جنگ جهانی دوم به بعد تبدیل شود که هیچ جنگ جدید را شروع نکرده است. حتی رئیس جمهوری دموکرات پیشین آمریکا که به ارامش و خوش برخوردی معروف بود هم آغازگر جنگ بوده است. 

در واقع اولین رئیس جمهوری آمریکا که جنگ به راه نینداخت جیمی کارتر دموکرات بود که پس از افشاگری انواع ترورها، کشتار و کودتاهای انجام شده آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده در سراسر جهان، موفق به کسب پیروزی در انتخابات شده بود.

در واقع اقدام بایدن در بازگرداندن دو تن از مهمترین چهره های امنیتی به شورای امنیت ملی آمریکا آشکار می سازد که وی قصد دارد بار دیگر ترفندهای کثیف آژانس های رسمی امنیتی و اطلاعاتی این کشور را زنده کند.

مدیر CIA و رئیس ستاد مشترک ارتش بار دیگر در جلسات این شورا شرکت خواهند کرد تا دوباره سیاست های کاخ سفید را با شیوه های که به آن آشنا هستند به هر قیمیت پیش ببرند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: بایدن ترفندهای امنیتی


نظر شما :