بهترین سرمایه‌گذاری برای خانوارها در سال ۱۴۰۰

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۶۲۵۲ اصلی تیتر یک اقــتــصــادی
بهترین سرمایه‌گذاری برای سال ۱۴۰۰ باید به تغییرات نرخ ارز توجه داشته باشد.
بهترین سرمایه‌گذاری برای خانوارها در سال ۱۴۰۰

سرویس اقتصادی وقایع اتفاقیه - در سال 1400 بازارهای مختلف با میدان داری قیمت تعادلی نرخ ارز می توانند اهمیت خود برای سرمایه گذاری خانوارهای ایرانی را نشان دهند. زیرا قیمت دلار بر تغییرات قیمتی ریالی آنها اثر مستقیم و فوری دارد.

برخی معتقدند قیمت دلار در ماههای پیش رو به احیا یا عدم احیای برجام بستگی داشته و جهت بالا و یا پایین خود را مشخص خواهد کرد. اما برخی دیگر اعتقاد دارند قیمت کنونی دلار؛ قیمت تعادلی نیست و به اراده بانک مرکزی مشخص شده است، و قیمت تعادلی دلار در بازار با توجه به تغییرات حجم پول بین 17 تا 18 هزار تومان باید باشد.

مساله انتخابات هم برای دولت حسن روحانی مهم است و دولت اعتدال چه با توافق و چه بی توافق در ماههای پیش رو قیمت دلار را برای فرود آبرومندانه دولت کاهش خواهد داد. نتیجه اینکه دلار نمی تواند محل مناسبی برای سرمایه گذاری خانوارهای ایرانی باشد زیرا قیمت آن کاهشی است و دولت آینده هم در 6 ماهه نخست روی کار آمدن خود در نیمه دوم سال 1400 قیمت دلار را افزایش نمی دهد.

این مهم نشان می دهد که دو دارایی خودروی خارجی در درجه اول و خودروی داخلی در درجه دوم؛ و طلا فرصت های سرمایه گذاری خوبی تا پیش از کاهش قیمت دلار محسوب نمی شوند، اما پس از رسیدن قیمت دلار به 17 تا 18 هزار تومان که تا پیش از انتخابات اتفاق خواهد افتاد، وضعیت تغییر کرده و این فلزات به کف قیمتی می رسند و فرصت های جذابی برای سرمایه گذاری خواهند بود.

قیمت های جهانی طلا و نقره به شدت ارزان و رقابتی هستند و در صورتی که عامل متغیر دلار خنثی شود، آماده جهش قیمتی در سالهای پیش رو خواهند بود و در قیمتهای کنونی باقی نمی مانند.

به گزارش تحریریه، در بعد سیاسی هم عدم بازگشت به برجام و امضای قرارداد 25 ساله با چین فرصت های اقتصادی به مراتب بهتری را نصیب اقتصاد ایران می کند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: بهترین سرمایه گذاری برای خانوارها طلا خودرو


نظر شما :