یکم تا ششم اسفند به صورت میزگرد (وبینار)

۱۰ تا ۲۰ درصد زوجین گرفتار مشکل ناباروری

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۱ کد : ۱۶۲۰۴ خواندنی‌ها آخرین اخبار
مسؤول همایش هفته سلامت مردان: در هفته سلامت مردان در فضای مجازی برنامه‌های پرسش و پاسخ برای مردم در زمینه ناتوانی جنسی، ناباروری و مشکلات ادراری مردان برگزار خواهد شد.
۱۰ تا ۲۰ درصد زوجین گرفتار مشکل ناباروری

سرویس علم و فناوری وقایع اتفاقیه ـ به نقل از روابط عمومی همایش هفته سلامت مردان؛ آقای دکتر نیما نریمانی، ارولوژیست و مسؤول اجرایی همایش هفته سلامت مردان گفت: این همایش یکم تا ششم اسفند به صورت میزگرد (وبینار) برگزار می‌شود و مباحث مختلفی در مورد سلامت مردان در آن به بحث و گفتگو گذاشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردان برخی گمان می‌کنند که بیمار نمی‌شوند و دسته دیگر در زمان بیماری آن را بروز نمی‌دهند و دیر مراجعه می‌کنند، گفت: این مسأله سبب بروز مشکلات بیشتر برای مردان می‌شود. همچنین برخی از مردان از بیان مشکلات شان در حوزه بیماری‌هایی مانند ناتوانی جنسی شرم دارند و بر همین اساس امسال تلاش کرده‌ایم این مباحث هرچه بیشتر مورد بحث و گفتگو قرار گیرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: در روز اول برگزاری هفته سلامت مردان موضوعاتی از قبیل ناباروری و عوامل محیطی موثر بر آن، ناتوانی جنسی و درمان آن، همچنین مسائلی مانند اختلال عملکرد مثانه به خصوص در افراد مسن مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: همچنین از شنبه تا چهارشنبه اسفند، از طریق فضای مجازی اسکای روم و اینستاگرام برای مردم برنامه پرسش و پاسخ در زمینه ناباروری مردان، ناتوانی جنسی و مشکلات انزالی داریم.

آقای دکتر نریمانی خاطرنشان کرد: همچنین در سایت و اینستاگرام مربوط به انجمن اورولوژی، از طریق انتشار ویدیو‌های ۸ تا ۷ دقیقه‌ای در مورد موضوعات گوناگون از قبیل مشکلات پروستات و سرطان مثانه و عفونت ادراری آقایان و غیره، برنامه‌های آموزشی متنوعی جهت افزایش آگاهی مردم عزیز خواهیم داشت.

وی درباره آمار ناباروری در مردان اظهار داشت: بر اساس برخی از بررسی‌های انجام گرفته به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد زوجین با مشکل ناباروری در کشور مواجه هستند و از آنجایی که از جمله سیاست‌های کلی کشور حمایت از باروری و درمان ناباروری است تلاش کرده‌ایم که در هفته سلامت مردان به صورت ویژه به این مسأله توجه کنیم.

مسؤول اجرایی همایش هفته سلامت مردان با اشاره به اینکه عنوان اصلی همایش هفته سلامت مردان امسال مشکل ناباروری و ناتوانی جنسی در مردان است، گفت: برخی از عوامل زمینه‌ای و مشکلات محیطی می‌تواند سبب ناباروری در مردان شود بر همین اساس در این همایش قصد داریم که به مردان و خانواده‌ها این آموزش را ارائه کنیم که چه اقداماتی انجام دهند که کمتر دچار مشکلات مربوط به ناباروری شوند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: ۱۰ تا ۲۰ درصد زوجین در کشور گرفتار مشکل ناباروری


نظر شما :