توسط سازمان جهانی بهداشت

واکسن کرونای آسترازنکا تأیید شد

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۰:۴۷ کد : ۱۶۱۶۵ خواندنی‌ها آخرین اخبار
سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز واکسن کرونای آسترازنکا-آکسفورد را در فهرست واکسن‌های مورد تأیید برای استفاده اضطراری قرار داد. تدرس آدانوم گبرایسوس، مدیر کل این سازمان در یک جلسه خبری گفت: «ما اکنون همه قطعات موجود برای توزیع سریع واکسن‌ها را در دسترس داریم، اما هنوز هم باید تولید را افزایش دهیم».
واکسن کرونای آسترازنکا تأیید شد

سرویس علم و فناوری وقایع اتفاقیهسازمان جهانی بهداشت امروز واکسن کرونای آسترازنکا-آکسفورد را در فهرست واکسن‌های مورد تأیید برای استفاده اضطراری قرار داد. در بیانیه WHO گفته شده است که واکسن استرازنکای تولید کره‌جنوبی و موسسه سرم هند هم تائید شده‌اند.

به گزارش رویترز، سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز واکسن کرونای آسترازنکا-آکسفورد را در فهرست واکسن‌های مورد تأیید برای استفاده اضطراری قرار داد.

تدرس آدانوم گبرایسوس، مدیر کل این سازمان در یک جلسه خبری گفت: «ما اکنون همه قطعات موجود برای توزیع سریع واکسن‌ها را در دسترس داریم، اما هنوز هم باید تولید را افزایش دهیم».

در بیانیه WHO گفته شده است که واکسن استرازنکا-آکسفورد تولید کره‌جنوبی (AstraZeneca-SKBio) و موسسه سرم هند هم تائید شده‌اند.

بررسی سازمان جهانی بهداشت نشان داد، واکسن آسترازنکا از معیارهای «لازم» برای ایمنی برخوردار است و مزایای اثربخشی آن بیشتر از خطرات آن است.

واکسن آسترازنکا-آکسفورد از این جهت مورد استقبال قرار گرفته که توزیع آن ارزان‌تر و آسان‌تر از سایر واکسن‌هاست.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: واکسن کرونای آسترازنکا سازمان جهانی بهداشت


نظر شما :