فیفا قطعا با حذف رای زنان در انتخابات فدراسیون برخورد می‌کند

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۸ کد : ۱۶۱۵۴ تیتر یک ورزشی
داور فوتبال زنان با اشاره به اینکه در همه ادوار به فوتبال زنان بی‌توجهی شده و به جای باز شدن راه‌ها برای شرایط هر روز بسته‌تر می‌شود، گفت: قطعا فیفا به عنوان یک نهاد نظارتی به حذف رای زنان در انتخابات فدراسیون فوتبال واکنش نشان می‌دهد.
فیفا قطعا با حذف رای زنان در انتخابات فدراسیون برخورد می‌کند

سرویس ورزشی وقایع اتفاقیه، انتخابات فدراسیون فوتبال، ۱۰ اسفندماه برگزار خواهد شد؛ فدراسیونی که یک سال از بدون رئیس بودنش گذشته و حالا خیلی‌ها امیدوار به تغییرات گسترده در هیئت رئیسه ای هستند که بحران‌های متعددی را به فوتبال کشور تحمیل کرده و باعث ورشکستگی آن شد اما حالا پس از فشارهای متعدد فیفا که منجر به تغییرات گسترده در اساسنامه فدراسیون فوتبال از جمله افزایش تعداد رأی دهندگان شد و طی آن ۸۹ عضو قانونی مجمع می‌توانند با آرای خود، رئیس و اعضای هیئت رئیسه را انتخاب کنند.

جنجال هایی در خصوص آرای زنان در انتخابات فراهم شده و شبهاتی را مطرح کرده است زیرا برخی معتقدند وقتی تیم زنان اردویی برگزار نکرده و یا اینکه حضور جدی نداشته است چرا باید مدیران تیم‌ها حائز دو رای باشند.

بهاره سیفی داور فوتبال در گفت وگو با وقایع اتفاقیه درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و حذف حق رای زنان از مجمع انتخاباتی گفت: اصلا این امر امکان پذیر نیست و جز موارد اساسنامه است. بر اساس آئیین نامه باید کاپیتان تیم ملی فوتبال و فوتسال و نمایندگان مقام آورده لیگ برتر زنان در مجمع انتخاباتی شرکت کنند. همیشه و در تمام دوره ها با این مسائل مواجه بوده ایم ولی این یک اقدام جدید خارق العاده است. 

سیفی در ادامه بیان کرد: این اقدامات ناشی از ضعف اساسی در سیستم است و تا زمانی ک هسیستم اصلاح نشود نمی توان اقدامی کرد.  فدراسیون فوتبال به جای اینکه در مسیر تحول قدم بردارد روز به روز شرایط بدتری پیدا می کند.  متاسفانه افرادی در فدراسیون تصمیم گیر می شوند که نه تنها از ورزش چیزی نمی دانند از مشکلات زنان اصلا با خبر نیستند و در نتیجه شرایط را بدتر می کنند. 

این داور فوتبال زنان در پایان بیان کرد: حذف حق رای زنان قطعا موجب برخورد فیفا با فدراسیون خواهد شد. این مسائل در آئیین نامه قید شده و فیفا به عنوان یک نهاد نظارتی در آن حضور دارد. در همه ادوار به فوتبال زنان بی توجهی شده است و به جای باز شدن راه ها برای ورزش زنان هر روز شدن بسته تر می شود. 

انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال علی کریمی


نظر شما :