"ناف" مرکز درمان بسیاری از بیماری‌های بدن

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۴ کد : ۱۶۰۶۷ خواندنی‌ها آخرین اخبار
"ناف" نقطه آغاز زندگی است و حتی بر روی سلامتی، احساسات و روان ما نیز تاثیرگذار است؛ شاید بسیاری از ما با اهمیت سلامت ناف و راهکارهای درمان برخی از بیماریها از طریق ناف بی‌اطلاع باشیم؛ در این مطلب به این موضوع پرداخته‌ایم.
"ناف" مرکز درمان بسیاری از بیماری‌های بدن

سرویس علم و فناوری وقایع اتفاقیه -  شکل و سایز ناف در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و اندازه آن نیز بین 1.5 تا 2 سانتی متر متغیر است؛ جالب است که حتی فرم ناف به ما نشان میدهد که مستعد ابتلا به چه بیماری‌هایی هستیم!

ناف می‌تواند محل تجمع انواع میکروبها باشد و بخاطر همین امر است که بر رعایت بهداشت ناف تاکید شده حتی شاید بتوان گفت منشا بسیاری از بیماری‌ها به این نقطه از بدن برمی‌گردد لذا توصیه می‌شود موقع حمام کردن حتماً ناف بخوبی تمیز و شسته شود.

عوامل ایجاد عفونت در ناف چیست؟ یک سری عوامل هستند که باعث ایجاد عفونت در این قسمت از بدن می‌شوند مانند رعایت نکردن بهداشت، جراحیهای شکم، دیابت، کیست چربی، قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر و همچنین چاقی.

از جمله علائم مربوط به این نوع عفونتها می‌توان به تب، دردهای شکمی، درد هنگام ادرار کردن و التهاب اشاره داشت.

راهکارهای درمان عفونت‌های مربوط به ناف

گاهی اوقات میتوان از طریق مالیدن روغنهای مختلف بر روی ناف، بسیاری از بیماریها را درمان و یا حتی مهار کرد مثلا گذاشتن پنبه‌ای که به الکل طبی آغشته شده باشد بر روی ناف باعث بهبود سرماخوردگی و دردهای دوران قاعدگی می‌شود.

یا مالیدن روغن کرچک روی ناف قبل از خواب در  چند روز متوالی میتواند به بهبود پادرد و زانودرد کمک کند! اگر در فصل پاییز دچار ترک خوردگی پوست لب و دست یا اگزما شدید، از مالیدن روغن های طبیعی روی ناف غافل نشوید که بسیار مؤثر است و برای رفع یبوست نیز میتوانید از ماساژ روغن زیتون بر روی ناف استفاده کنید.

افتادگی ناف!

اگر در زمان انجام برخی از کارها، مراقبت کافی را نداشته باشیم، این امکان وجود دارد که ناف از جای اصلی خودش حرکت کرده و جابه‌جا شود مثلا انجام دادن فعالیت‌های سنگین، بلند کردن یک وزنه بزرگ همچنین پرش از ارتفاع بلند یا حتی ترس از یک شوک ناگهانی، می‌تواند منجر به جابجایی ناف شود!

به همین دلیل است که گفته شده اگر مجبور هستید تا ساعت‌های زیادی را در یک وضعیت ثابت بمانید، مانند رانندگی یا پشت میز نشستن‌های طولانی، گاهی اوقات تغییر وضعیت دهید و اگر نشسته‌اید بایستید یا اگر طولانی مدت ایستاده‌اید چند دقیقه‌ای بنشینید تا ناف جابه‌جا نشود.

در رفتگی ناف چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

برخی از اطبای طب سنتی معتقدند دررفتگی ناف، تعادل سیستم گوارش را برهم  میزند چرا که ناف به طور مستقیم با سیستم گوارش در ارتباط است.

پس هر زمان احساس کردید داخل شکم بی‌دلیل دچار درد شده یا دچار یبوست حاد شده‌اید، می‌توان این احتمال را در نظر گرفت که ممکن است ناف به اصطلاح افتاده باشد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: ناف مرکز درمان بسیاری از بیماری‌های بدن


( ۱ )

نظر شما :