افشای یک دیدار غربی در سوریه

غرب اینبار چه خوابی برای مردم منطقه دیده است؟
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۴ کد : ۱۶۰۲۹ بین الملل آخرین اخبار
منابع آگاه از دیدار نمایندگان دستگاه های اطلاعاتی غرب با سرکرده‌های میدانی داعش در سوریه پرده برداشتند.
افشای یک دیدار غربی در سوریه

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهیک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک فاش کرد: طبق اطلاعات موثق موجود، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون چندین دیدار میان نمایندگان دستگاه‌های امنیتی آمریکا، فرانسه، انگلیس و چند کشور منطقه با سرکرده‌های داعش در منطقه التنف سوریه تحت اشغال آمریکا و دیگر کشورهای همسایه سوریه انجام شده است.

این منبع گفت که در این دیدارها سرکرده‌های میدانی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی حضور داشته‌اند.

وی افزود: در این دیدارها درباره تشدید حملات علیه نیروهای دولت سوریه، نیروهای همپیمان آنها و همچنین پایگاه‌های نظامی روسیه در سوریه گفت‌وگو شده است.

طبق گفته این منیع، کلیساها، مساجد و اماکن عبادت فرقه‌های مختلف در سوریه به عنوان هدف این حملات تعیین شده است و طبق توافقی که میان آنها برای هماهنگی تلاش‌ها صورت گرفته است، گروه‌های تروریستی باید به پول، فن آوری‌، مهمات و سیستم‌های مدرن تسلیحاتی مجهز شوند.

این منبع در ادامه تصریح کرد: عناصر داعشی که به عراق منتقل می‌شوند و از زندان‌ها و اردوگاه‌های بازداشت موقت در مناطق تحت کنترل کردها در غرب رود فرات آزاد می‌شوند، تحت نظارت مربیان آمریکایی تحت آموزش‌های ویژه قرار می‌گیرند و از آنها برای انجام حملات مذکور استفاده می‌شود.

وی همچنین تأکید کرد: همچنین قرار است که از سلول‌های مخفی گروه‌های تروریستی در جنوب و جنوب غربی سوریه و شهرهای بزرگ در مرکز این کشور استفاده شود.

این منبع ادامه داد: آنچه باعث نگرانی بوده، این است که اولویت در اهداف تروریست‌های تحت امر دستگاه‌های اطلاعاتی غربی، نظامیان روس مستقر در سوریه هستند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: دستگاه های اطلاعاتی غرب داعش سوریه


نظر شما :