آمریکا: یک میلیون بشکه بنزین ایران را فروختیم

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۲۸ کد : ۱۵۹۷۲ بین الملل آخرین اخبار
وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد که بیش از یک میلیون بشکه بنزین ایران را که به بهانه نقض تحریم ها سال گذشته گرفته بود به فروش رسانده و پول آن را به حساب «بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم» واریز می کنند
آمریکا: یک میلیون بشکه بنزین ایران را فروختیم

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهسال گذشته دولت ترامپ 1.2 میلیون بشکه بنزین ایران را با ادعای اینکه در 4 تانکر به مقصد ونزوولا ارسال می شده گرفته بود که این محموله های به کشتی های دیگری منتقل شده و به مقصد آمریکا ارسال شد.آمریکا آن زمان اعلام کرد که این کشتی ها تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است.

مارک رایموندی «سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا» گفته است که برنامه فروش این محموله ها ‍پایان یافته و در حال نهایی کردن هزینه ها هستیم.

وی از ارزش واقعی این محموله های اظهار بی اطلاعی کرده اما گفته است که احتمالا دهها میلیون دلار ارزش داشته باشد.

رایموندی تاکید کرده است که دادگستری هنوز نیاز به حکم دادگاه برای تصرف  سود حاصل از این فروش و انتقال به بنیاد  «بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم» دارد.

هفته گذشته هم دولت آمریکا علیه یکی دیگر از کشتی هایی که گفته می شد به جای عراق از ایران می آمده است شکایت کرده بود که براساس آمارهای ردیابی کشتی ها«ریفنیتیو» این کشتی طبق برنامه زمانبندی شده  ۱۵ فوریه به بندر خیلج آمریکا وارد می شود.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: فروش نفت ایران آمریکا


نظر شما :