۱۲ درصد از شاغلان جوان اروپایی در معرض فقر هستند

۰۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۵ کد : ۱۵۹۵ سرخط اخبار

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد که ۱۱.۹ درصد از شاغلان جوان در منطقه یورو و ۱۱ درصد از شاغلان جوان در اتحادیه اروپا در معرض فقر هستند.
به گزارش ایسنا، تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، شمار جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله شاغل اروپایی که در معرض فقر بوده‌اند با ۱.۱ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۱۶ به ۱۱ درصد در اتحادیه اروپا رسیده است. بیشترین رقم ثبت شده جوانان شاغل در معرض فقر در سطح اتحادیه اروپا مربوط به سال ۲۰۱۴ با ۱۲.۹ درصد بوده است.
همچنین ۹.۴ درصد کل جمعیت اتحادیه اروپا تا پایان سال ۲۰۱۷ در معرض فقر بوده‌اند که در مقایسه با سال قبل ۰.۱ درصد کاهش یافته است. بیشترین جمعیت ۱۸ تا ۲۴ ساله شاغل در معرض فقر در بین کشورهای اروپایی مربوط به رومانی با ۲۸.۲ درصد است و پس از این کشور، لوکزامبورگ با ۲۰ درصد، دانمارک با ۱۹.۱ درصد، اسپانیا با ۱۹ درصد و استونی با ۱۸.۴ درصد قرار دارند.
از طرف دیگر کمترین جمعیت در معرض فقر مربوط به جمهوری چک با ۱.۵ درصد است و پس از این کشور، اسلواکی با ۳.۸ درصد و فنلاند با ۴.۲ درصد قرار دارند.
در بین سایر کشورهای اروپایی نیز شمار جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله شاغل که در معرض فقر هستند در آلمان ۱۲.۶ درصد، ایتالیا ۱۲.۳ درصد، فرانسه ۱۰.۶ درصد، هلند ۱۰.۵ درصد و اتریش ۸.۴ درصد عنوان شده است.

کلید واژه ها: اتحادیه اروپامنطقه یورو


نظر شما :