اردوغان پانترک ها را فروخت

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۴ کد : ۱۵۹۴۸ بین الملل آخرین اخبار
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه برای رسیدن به واکسن کرونای چینی در حال فروش پانترک ها به پکن است.
اردوغان پانترک ها را فروخت

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهرجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که کشورش دهها میلیارد دلار به دلیل همه گیری ویروس کووید 19 آسیب دیده به فروش متحدان اصطلاحا نژادی خود روی آورده است.

پانترک های اویغور که در سالهای گذشته به دلیل اختلاف با دولت چین به ترکیه پناه آورده اند به ابزار اردوغان برای یک معامله بر سر واکسن کرونا تبدیل شده اند.

آسوشیتدپرس در این باره نوشت که، وکلای اویغورهای ترکیه اعلام کرده اند که حدود 50 تن از سران اویغور برای تحویل به دولت چین در قبال دریافت واکسن کرونا آماده تحویل اداره اخراج(deportion) شده اند.

اردوغان در سال های اخیر با شعارهای شوونیستی بخشی از ترک زبان های آسیای مرکزی را گردهم آورده و تحت اموزش های نظامی قرار داده بود و از آنها در جنگ سوریه برای کشتار مردم این کشور استفاده می کرد.

اردوغان حدود 5 سال پیش هم به دولت بشار اسد پیشنهاد داد تا در قبال آزادی افسران ترکیه ای که به اسارت ارتش سوریه و متحدان آن شامل ایران و حزب الله درآمده بودند، ریاض اسعد فرمانده ارتش آزاد مستقر در ادلب را تحویل دهد که بشار اسد در اقدامی تحقیرآمیز رد کرد و گفت که هر وقت اراده کند می تواند ریاض اسعد را دستگیر کند.

دولت ترکیه تاکنون به کرات از فروختن متحدان خود برای تامین منافع امینی و اقتصادی استفاده کرده است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: اردوغان پانترک واکسن کرونا


( ۱ )

نظر شما :