قالیباف:

مفهوم پیام رهبر انقلاب این است که ارتباط ایران و روسیه، عمیق و چندده ساله خواهد بود

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۵ کد : ۱۵۸۷۵ سیاسی
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیام رهبر انقلاب به پوتین گفت: این پیام مهم این مفهوم را در خود دارد که ارتباط دوجانبه ایران و روسیه ارتباطی راهبردی، عمیق و چند ده ساله خواهد بود و توافق ها و تصمیم ها بین دوکشور براساس توافق های ۲۰ و ۵۰ ساله تداوم پیدا کند.
مفهوم پیام رهبر انقلاب این است که ارتباط ایران و روسیه، عمیق و چندده ساله خواهد بود

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - محمد باقر قالیباف در محل شورای فدراسیون روسیه (سنا) مورد استقبال رسمی خانم «والنتینا ماتونیکور» رییس شورای فدراسیون روسیه قرار گرفت و پس از امضای دفتر یادبود این شورا توسط رئیس مجلس شورای اسلامی، دو هیئت وارد مذاکرات پارلمانی شدند. 

«والنتینا ماتونیکور» در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از گفت و گو با قالیباف و این که اولین سفر وی در جایگاه ریاست مجلس ایران به روسیه انجام شده است، گفت: این سفر تایید و گواهی بر تلاش ایران و پارلمان جمهوری اسلامی برای توسعه تصاعدی روابط تهران و مسکو است. 

وی با بیان این که شما را به عنوان یک چهره برجسته و با تجربه سیاسی می شناسیم تاکید کرد: اعتقاد داریم که این سفر با اهمیت، تحرک جدی در روابط دو کشور ایجاد خواهد کرد. 

«ماتونیکور» ضمن تبریک جشن پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ایران یکی از شرکای قدیمی و نزدیک ما هست و یکی از بزرگترین گروه های دوستی در شورای فدراسیون روسیه گروه دوستی با ایران است. 

وی افزود: ما علاقه مند هستیم که فارغ از اتفاقاتی که در جهان می افتد روابط چند جانبه را گسترش دهیم.

رئیس شورای فدراسیون روسیه همچنین با تاکید بر پیشبرد همکاری ها در حوزه نیروگاهی و انرژی، گفت: باید همکاری های پارلمان های دو کشور در مجامع بین المللی را تقویت کنیم. 

وی همچنین با اشاره به ضرورت تقویت همکاری مجامع استانی در پارلمانهای دو کشور افزود: تقویت زیرساختهای حقوقی روابط دو کشور با تدوین و تصویب اسناد همکاری ها در پارلمانهای دو کشور از جمله در موضوع همکاری های علمی- دانشگاهی ضروری است. 

رئیس سنای روسیه همچنین بر حمایت روسیه از رفع تحریم های ایران در برجام نیز تاکید کرد. 

قالیباف: ارتباط دوجانبه ایران و روسیه ارتباطی راهبردی، عمیق و چند ده ساله خواهد بود

در ادامه این دیدار محمدباقر قالیباف با اشاره به اولین سفر خارجی خود در مقام رئیس مجلس به مسکو گفت: همراه داشتن پیام رهبر معظم انقلاب برای آقای پوتین، ویژگی خاصی به این سفر داده است. 

وی افزود: این پیام مهم درباره منطقه و قدرت های جهانی است و این مفهوم را در خود دارد که ارتباط دوجانبه ایران و روسیه ارتباطی راهبردی، عمیق و چند ده ساله خواهد بود و آن چه مدنظر است این است که توافق ها و تصمیم ها بین دوکشور براساس توافق های 20 و 50 ساله تداوم پیدا کند. 

قالیباف تاکید کرد: تغییرات سیاسی در کشورهایی که روحیه سلطه گری و یکجانبه گری دارند هرگز در روابط عمیق بین ایران و روسیه تاثیر نخواهد داشت و این ارتباط راهبردی مستمر و دائمی است.

رئیس مجلس افزود: بسیار طبیعی است که برای چنین ارتباط عمیق و مستمری باید همکاری های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی،انرژی،حمل و نقل، علمی و فناوری علمی و دفاعی و امنیتی را توسعه دهیم. 

وی در پایان تاکید کرد که سرمایه گذاری دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی به خصوص با الویت تولید انرژی در بخش های مختلف از موضوعات مورد توجه هردوکشور است. 

وی همچنین از دولت روسیه بابت واکسن روسی کرونا به ایران تشکر کرد و گفت: همکاری بر سر واکسن کرونا نمونه ای از همکارهای دوستانه و عمیق دو کشور است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: قالیباف رهبر انقلاب


نظر شما :