کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با وقایع اتفاقیه:

کاش انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بدون باندبازی و لابی‌گری برگزار شود

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۲ کد : ۱۵۸۴۹ اصلی تیتر یک ورزشی
کارشناس فوتبال گفت: امیدوارم اعضای مجمع در انتخاب فدراسیون درگیر گروه بازی و لابی‌گری نشوند زیرا مردم و ورزشی‌ها تبعات انتخاب آنها را می‌دهند بنابراین رای‌دهندگان باید از کاندیداها برنامه بخواهند.
کاش انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بدون باندبازی و لابی‌گری برگزار شود

امیر جلالی کارشناس مسائل فوتبال در گفت و گو با خبرنگار سرویس ورزشی وقایع اتفاقیه، درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و کاندیدا‌های آن گفت: در این انتخابات و همچنین انتخاب رئیس فدراسیون جز مصالح فوتبال نباید هیچ چیز دیگری دخالت داده شود.

وی درباره کار ویژه مجمع در این انتخابات اظهار کرد: اعضای مجمع نباید با گروه خاصی لابی کنند مطمنا این زد و بند‌ها  بعد از مدتی تمام می‌شود و رای دهندگان باید از رای خود دفاع کرده و آسوده خاطر باشند.

کارشناس مسائل فوتبال در ادامه توضیح داد: رئیس فدراسیون توسط اعضای مجمع انتخاب می‌شود و تبعات انتخاب آنها را مردم و ورزشی‌ها می‌دهند بنابراین رای دهندگان باید از کاندیداها برنامه بخواهند.

جلالی گفت: چند سرفصل باید در برنامه کاندیدا‌ها وجود داشته باشند؛ اگر برنامه‌های مدون و دراز مدتی نداشته باشند یک جای کار می‌لنگد. کاندیدا‌های ریاست فدراسیون فوتبال در درجه اول باید برنامه مدونی با قوای سه گانه مخصوصا قوه مقننه و مجریه داشته باشند.

وی افزود: این کاندیدا‌ها باید با قوه مقننه و مجریه تعامل داشته باشند، زیرا در حال حاضر مشکلات قانونی دست  و پای فوتبال را بسته است. باید رئیس فدراسیون در این زمینه اقدامی کند و این قوانین را به گونه‌ای تغییر دهد تا با ارگان‌ها در تعامل باشد زیرا تنها راه از بین رفتن این موانع تعامل است.

جلالی ادامه داد: اقدام دیگر رئیس فدراسیون فوتبال باید معطوف به تدوین نقشه راه ۱۰ ساله باشد و آن برنامه ها را در قالب چشم انداز فوتبال ایران برای ۱۴۱۰ به مجمع ارائه دهد و اعضای مجمع با نظارت بر اجرایی شدن این برنامه‌ها در هر سال باید به رشد و ارتقای سطح فوتبال کمک کنند.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه هم اکنون در فوتبال گرفتار روزمرگی و عوام گرایی هستیم، توضیح داد: باید از طریق تدوین نقشه راه از این روزمرگی و عوامل گرایی فاصله بگیریم.

این کارشناس فوتبال افزود: رئیس فدراسیون باید برنامه‌ای بدهد که از نظر تشکیلاتی فدراسیون را ترمیم کند. خیلی از کار‌ها موازی بوده و باید این کار‌ها طبقه بندی شوند و نیرو‌ها در جهت رسیدن به پیشرفت فوتبال هماهنگ شوند.

انتهای پیام/
 


نظر شما :