موافقت مجلس با یک فوریت بررسی ۱۰ روزه لایحه بودجه

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۲ کد : ۱۵۸۲۰ سیاسی آخرین اخبار
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت نحوه بررسی لایحه جدید بودجه ۱۴۰۰ موافقت کردند. این طرح ابتدا به صورت دو فوریت ارائه شد که نمایندگان با بررسی آن به شکل دو فوریت مخالفت کردند.
موافقت مجلس با یک فوریت بررسی ۱۰ روزه لایحه بودجه

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه یک فوریت طرح نحوه بررسی لایحه جدید بودجه ۱۴۰۰ را با ۱۲۱ رای موافق، ۵۳ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از ۱۹۹ نماینده حاضر تصویب کردند.

این طرح ابتدا به صورت دو فوریت ارائه شد که نمایندگان با بررسی آن به شکل دو فوریت مخالفت کردند.

«محمدحسین حسین‌زاده بحرینی» به عنوان نماینده پیشنهاد دهنده در سخنانی گفت: کلیات بودجه به رغم اینکه در کمیسیون تلفیق تصویب شد ولی در صحن به تصویب نرسید و پس از کش و قوس هایی، سرانجام دولت موافقت کرد که لایحه جدید را به مجلس ارائه دهد.

وی با طرح این سوال که اگر دولت آنچنان که وعده داده لایحه جدید را به مجلس ارائه داد، چه باید کرد، گفت: بر اساس آیین نامه باید دوباره ۴۵ روز برای بررسی لایحه بودجه در نظر گرفت که با توجه به فرصت کم این زمان وجود ندارد.

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تاکید کرد: با توجه به زمان کم، فرصت ۴۵ روزه برای بررسی لایحه جدید بودجه وجود نخواهد داشت. بنابراین در این طرح پیش بینی شده که ترتیبات ۱۰ روزه با حفظ حقوق نمایندگان برای ارائه پیشنهاد در نظر گرفته شود. البته در این بین بعضی از نواقص آیین نامه را نیز می‌توان برطرف کرد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: مجلس لایحه بودجه


نظر شما :