بورل روسیه را تهدید به تحریم کرد

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۰ کد : ۱۵۷۹۹ بین الملل آخرین اخبار
جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تهدید به وضع تحریم ها علیه مسکو گفت که روسیه گفتمان سازنده با اروپا را نمی پذیرد.
بورل روسیه را تهدید به تحریم کرد

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهبه نقل از خبرگزاری فرانسه، بورل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که اخراج سه دیپلمات اروپایی نشان داد که روسیه نمی خواهد از فرصت گفتمان سازنده با اتحادیه اروپا استفاده کند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تصمیم های پیش روی اروپایی ها اشاره کرد و ادامه داد که کشورهای عضو در مورد گام های بعدی تصمیم خواهند گرفت و قطعا این گام ها می تواند شامل تحریم ها شود.

پس از سفر جنجالی بورل به روسیه که روز شنبه به پایان یافت، اختلاف نظرهایی بین ۲۷ عضو اتحادیه اروپا شکل گرفت. فرانسه و آلمان خواهان مذاکره با کرملین شدند در حالیکه دیگر کشورها از موضع سختگیرانه تر نسبت به روسیه پس از دستگیری الکس ناوالنی رهبر مخالفان کرملین حمایت می کنند.

وزارت امورخارجه روسیه دیپلمات های سوئد، لهستان و آلمان را بخاطر شرکت در اعتراض های غیرقانونی در روسیه عنصر نامطلوب خوانده که باید خاک این کشور را ترک کنند.

بورل سفر خود به مسکو را بسیار پیچیده عنوان کرد و گفت که وی با نگرانی های عمیق به بروکسل بازگشته است.

وی توضیح داد که به نظر می رسد که روسیه به تدریج اتصال خود را اروپا را قطع می کند و به ارزش های دموکراتیک به عنوان یک تهدید خارجی نگاه می کند.

مسئول سیاست خارجی اروپا جزئیات سفر خود را برای وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ۲۲ فوریه (۴ اسفند) تشریح خواهد کرد و رهبران اتحادیه اروپا در مورد روابط با مسکو در یک نشست در ماه مارس گفت و گو خواهند کرد.

تصمیم به تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه به شدت به اعضای این اتحادیه بستگی دارد و نیازمند اتفاق نظر هر ۲۷ کشور است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: اتحادیه اروپا روسیه


نظر شما :