اصلاحیه لایحه بودجه به مجلس ارائه می‌شود

با حضور رئیس‌جمهور
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۸ کد : ۱۵۷۷۴ برگزیده ها سیاسی
رئیس جمهور گفت: نحوه اقدام دولت در رابطه با لایحه بودجه ۱۴۰۰ بررسی شد و اصلاحیه لایحه بودجه در اولین فرصت به مجلس ارائه خواهد شد.
اصلاحیه لایحه بودجه به مجلس ارائه می‌شود

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز(یکشنبه) در آیین افتتاح طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه با اعلام این خبر که اصلاحیه لایحه بودجه به مجلس ارائه می‌شود، گفت: نحوه اقدام دولت در رابطه با لایحه بودجه ۱۴۰۰ بررسی شد و اصلاحیه لایحه بودجه در اولین فرصت به مجلس ارائه خواهد شد.

وی افزود: تاخیر در تصویب لایحه بودجه و جنجال سازی در این زمینه، اثرات منفی بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

روحانی با تبریک روز ۱۹ بهمن و افتخار بزرگ نیروی هوایی در ملحق شدن به انقلاب در سال ۵۷ و شرفیاب شدن به محضر امام (ره) انقلاب اظهار داشت: آن روز تحول بزرگی در روند پیروزی انقلاب شکل گرفت و این روز را به عنوان روز ملحق شدن نیروهای مسلح به ویژه نیروی هوایی تبریک می‌گویم کار بزرگی انجام گرفت.

وی تاکید کرد: نیروی هوایی مسئولیت‌های بسیار سخت و سنگینی بر دوش دارد. نیروی هوایی به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس حماسه‌های بسیار بزرگی آفریده و در این دوران هم از لحاظ پروازهای داخلی و خارجی و هم در زمینه پدافند هوایی کارهای بزرگی انجام داده است.

روحانی با بیان اینکه اگر در تأمین مواد و محصولات غذایی و کشاورزی، محتاج خارج از کشور بودیم، مشکلات اساسی در شرایط حساس کشور بوجود می‌آمد، به شرایط شیوع کرونا در سرتاسر جهان، اشاره و تأکید کرد: در ذهن کسی خطور نمی کرد که در روزی بخاطر کرونا تمام مرزهای کشورها به مدت  ۲ ماه بسته شود و اگر در این شرایط برای تامین گندم و مواد غذایی نیازمند خارج بودیم، وضع نامناسبی در کشور بوجود می‌آمد.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت آب و غذا در کنار هم برای صحت و سلامت مردم،ادامه داد: در شرایط جنگ اقتصادی و  فشار تحریم‌ها، اهمیت موضوع امنیت غذایی بیشتر نمایان می‌شود.

روحانی تامین و ارایه بذر مناسب به کشاورزان در دولت تدبیر و امید را افتخاری بزرگ برای کشور توصیف کرد و ادامه داد: امروز از یک هکتار زمین از ۲ تا ۱۰ تن محصول برداشت می‌شود و اگر تجهیزات کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار نمی‌گرفت برداشت محصول در زمان کوتاه و با این مقدار، امکان‌پذیر نبود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح 42 کانال آموزش مجازی کشاورزان اشاره و تصریح کرد: افتتاح این کانال‌های آموزشی و پاسخ به پرسش‌های کشاورزان بسیار حائز اهمیت است.

روحانی خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت منابع آب و خاک در کشور باید تلاش کنیم که از آب و خاک محدود محصول بیشتری برداشت شود و در نظر داشته باشیم که گسترش زمین و آب‌رسانی به سادگی امکان‌پذیر نیست.

رئیس جمهور خودکفایی در زمینه گندم را یکی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه کشاورزی برشمرد و گفت: برای تأمین گندم مورد نیاز و نان مردم روی پای خود ایستادیم و امروز در سفره مردم ایران محصولات کشاورزان و سایر تولیدکنندگان ایرانی قرار دارد.

روحانی همچنین به اقدامات دولت در زمینه سدسازی، کانال‌کشی و زهکشی زمین های کشاورزی اشاره و تأکید کرد: افتتاح ۷۸ هزار هکتار زهکشی در یک روز از افتخارات بی‌نظیر در تاریخ کشور بود و در سیل گلستان شاهد فواید این زهکشی ها بودیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر امروز در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، تأکید کرد: مطمئن هستیم که می‌توانیم این مسیر خودکفایی، استقلال و امنیت غذایی مردم را تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه دهیم.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با گرامیداشت ۱۹ بهمن ۵۷ و ملحق شدن نیروهای مسلح و بویژه نیروی هوایی به انقلاب اسلامی و ملت ایران و با قدردانی از رشادت های نیروی هوایی در ۸ سال دفاع مقدس و تمام عرصه‌های تاریخی کشور، ادامه داد: همه پرسنل نیروی هوایی، خلبانان و بویژه شهیدان بابایی و ستاری نقش بسیار بزرگی در دفاع مقدس بر عهده داشتند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: رئیس جمهور لایحه بودجه


نظر شما :