قالیباف:

دولت تناقض‌های بسیاری در لایحه بودجه ۱۴۰۰ داشت

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۰ کد : ۱۵۵۵۷ سیاسی
رئیس مجلس گفت: دولت فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز را در لایحه پیشنهاد داده و بر همین اساس هزینه‌های قطعی را درنظر گرفته در حالی که ما در صادرات نفت در حداقل‌ها به سر می‌بریم؛ این بخشی از تناقض‌های دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است.
دولت تناقض‌های بسیاری در لایحه بودجه ۱۴۰۰ داشت

سرویس سیاسی وقایع اتفاقیه - رئیس سازمان برنامه و بودجه که برای دفاع از کلیات لایحه بودجه 1400 به صحن علنی مجلس رفته بود، افزایش وابستگی بودجه به نفت در کمیسیون تلفیق را در تضاد با موضع گیری‌هایس انتقادی نمایندگان علیه دولت خواند و خطاب به رئیس مجلس گفت: گزارش‌های به کلی سری برای مجلس می‌آید و ایشان می دانند که درآمد چند صد هزار میلیاردی به چند دلار رسیده است. با این وضعیت داریم کشور را اداره می کنیم و مقاومت ملت را در برابر فشارهای عظیم اقتصادی به منصه ظهور رسانده‌ایم.

او گفت: گزارشات خیلی سری و محرمانه خزانه هر هفته برای شما ارسال می شود. شهادت دهید که آیا تا کنون بیش از 70 درصد بودجه عمرانی کشور تخصیص یافته است یا نه؟ آن هم در شرایطی که انتظار داشتند در تابستان گرم امسال ملت ما به ستوه بیاید.

پاسخ قالیباف

محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه، 14 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400، گفت: شما در اظهارات خود به اسناد محرمانه ای درباره نفت اشاره کردید که فقط به دست رؤسای قوا می رسد، اگر می دانید که در صادرات نفت در وضعیت فروش حداقلی به سر می برید و با سختی و مشکلات رو به رو هستید چرا در لایحه خود پیشنهاد فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه را پیشنهاد دادید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: براساس آنچه که پیشنهاد دادید هزینه های واقعی و قطعی را در لایحه بودجه الزامی کردید، این دوگانگی را چطور مجلس باید حل کند. برهمین اساس آقای بحرینی گفتند که ما در گزارش تفریغ بودجه 41 درصد کاهش داریم و مجلس برهمین اساس فروش نفت قطعی را براساس یک میلیون بشکه و نهایتا تا 1.5 میلیون بشکه پیش بینی کرده است. البته ما خوشحال می شویم که صادرات نفتمان به 2 میلیون و 300 هزار بشکه برسد.

وی افزود: مجلس فروش 2.3 میلیون بشکه نفت در روز را به فروش یک میلیون بشکه نفت در روز کاهش داده است. 

قالیباف تصریح کرد: آقای نوبخت در ادامه اظهارات خود گفت مشکلات لایحه بودجه باید بین دولت و مجلس حل شود، مجلس اصلاحاتی در لایحه دولت انجام داده اما همه دوستان در دولت با این اصلاحات مخالفت کرده اند. این اشکال در مجلس اثر می گذارد.

انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: قالیباف لایحه بودجه نوبخت


نظر شما :