جزییات شورش زندانیان داعشی

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۵۴۳۰ بین الملل آخرین اخبار
زندان کامب البلغار در حومه جنوبی حسکه سوریه که تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» است، امروز (شنبه) صحنه شورش زندانیان گروه تروریستی داعش بود.
جزییات شورش زندانیان داعشی

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهزندان «کامب البلغار» در حومه جنوبی حسکه سوریه که تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه موسوم به «قسد» است، امروز (شنبه) صحنه شورش زندانیان گروه تروریستی داعش بود.

در پی شورش زندانیان داعشی، بالگرد‌های ائتلاف آمریکایی بر فراز این زندان به پرواز درآمدند.

خبرنگار المیادین گزارش داد: زندانیان داعشی در جریان شورش، با آتش زدن پتو‌ها و لباس‌ها در داخل زندان سعی داشتند از زندان فرار کنند، اما نیرو‌های قسد پس از محاصره این زندان، اوضاع را تحت کنترل خود درآوردند.

منابع رسانه‌ای اعلام کردند: عناصر داعش در داخل این زندان پیش از آنکه نیرو‌های سوریه دموکراتیک اوضاع را تحت کنترل خود درآورند، همه محتویات زندان را آتش زدند.

المیادین گزارش داد: ۲ بالگرد آپاچی آمریکایی از پایگاه الشدادی برخاستند و عناصر شورشی را به زندان پایگاه نظامی آمریکایی منتقل کردند.

از سوی دیگر سانا اعلام کرد: نظامیان اشغالگر آمریکایی از شورش در داخل زندان داعشی بهره برداری می‌کند و آن‌ها را به منطقه التنف منتقل می‌کند و آن‌ها را در صحرای سوریه رها می‌کند تا به غیرنظامیان، زیر ساخت‌ها و مواضع ارتش سوریه یورش ببرند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: زندانیان داعشی سوریه


نظر شما :