رونمایی از فناوری های جدید در داووس

۳۰ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۶ کد : ۱۵۳۸ اصلی خواندنی‌ها
قرار است ۲۵ ژانویه «پنجم بهمن ماه» سال جاری نشست سرمایه گذاری روی فناوری های نوظهور در شهر داووس سوییس برگزار شود. در این رخداد مجموعه ای از شرکت ها و اشخاص حقیقی با ایده های بلندپروازانه شرکت کرده و محیط خلاقانه ای را برای رونمایی از پروژه های مختلف فراهم می کنند.
رونمایی از فناوری های جدید در داووس

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: به گزارش ایرنا، در این گزارش از بین این فناوری های نوظهور که بخشی از پیچیده ترین مشکلات امروز را حل خواهد کرد، به معرفی چند نمونه می پردازیم:

***استفاده از انرژی خورشیدی قابل حمل برای مقابله با فقر

کنت وینتر و دیمیتری ساچف بنیانگذاران موسسه Moonwalk که برخی از چالش های مهم عصر حاضر را هدف گرفته اند، توضیح می دهند که چگونه انرژی خورشیدی قابل حمل می تواند برای مقابله با فقر به کار گرفته شود و دسترسی به انرژی را برای تمام شهروندان بازارهای جدید فراهم کند.
شرکت Pawa Technologies که یکی از شرکت های زیرمجموعه Moonwalk است، اولین اکوسیستم خارج از شبکه در جهان است که یک پلتفرم جامع خورشیدی را برای ذخیره و دسترسی به توان الکتریکی موردنیاز تلفن هوشمند، لامپ ها و غیره در اختیار عموم قرار می دهد.
این فناوری به طور خاص برای ساکنین سرزمین های جنوب صحرا در آفریقا توسعه یافته است. ساکنین این سرزمین ها سالانه صدها دلار هزینه و هزاران ساعت زمان صرف تامین انرژی موردنیاز کسب و کارها، روشنایی خانه ها، روشن کردن رادیوها و شارژ گوشی های موبایل خود می کنند.

***معماری قابل تغییر در شهرهای آینده

بوریس برناسکونی بنیانگذار دفتر برناسکونی و معمار اولین مرکز ریاست جمهوری روسیه به نام مرکز یلتسین، اولین ساختمان دارای قابلیت تغییر شکل در جهان موسوم به Hypercube را در خارج از مسکو رونمایی خواهد کرد.
این ساختمان علاوه بر فضا، در بعد زمان و ارتباطات نیز وجود دارد. نمای و فضای داخلی انعطاف پذیر این ساختمان در طول زمان تغییر شکل می دهد. نمای سیمانی ساختمان امکان به روز رسانی آن را فراهم می کند. فضای داخلی آن نیز بسته به کاربرد ساختمان، به سادگی تغییر می کند. این ساختمان باز عمومی قابلیت تبدیل شدن به یک محوطه بسته دانشگاهی یا مجموعه ای از دفاتر کار را دارد.

***فناوری های زنجیره بلوکی برای بهبود کسب و کار

زنجیره های بلوکی با ماهیت گسسته و قابلیت انتقال کنترل تراکنش ها از یک سیستم متمرکز به کاربران توزیع شده، در مجموعه ای از کسب و کارهای فعال در محیط های بسیار کنترل شده به سرعت رو به افزایش است.
آلکسی آرکیپف رئیس موسسه QIWI Blockchain Technology یا (QBT) درباره پروژه های مختلفی در حوزه بهبود کسب و کار سخنرانی خواهد کرد.
یک سیستم پایه زنجیره بلوکی موسوم به Workinize که برای کسب وکارهای بزرگ و پیچیده طراحی شده است، با تجزیه و تحلیل عمیق حجم کاری، اولویت های شخصی و حرفه ای کارمندان و ارتباط آن ها با اهداف استراتژیک سازمان، امکان تطبیق سریع ساختار شرکت و وظایف کارمندان را فراهم می کند.
پروژه دیگری در پلتفرم زنجیره بلوکی طراحی شده است تا تقلب در زنجیره تامین و ضایعات شرکت های نفت و گاز را به حداقل برساند. این سیستم توسط یکی از بزرگترین شرکت های گاز روسیه مورد استفاده قرار گرفته و مشخص شده که قادر است فعالیت های متقلبانه را در مسیر انتقال نفت و گاز از مخزن تا مصرف کننده نهایی، کاهش دهد.

***توسعه نرم افزار توسط شهروندان

دیوید سالمون مدیرعامل یک پلتفرم سرمایه گذاری موسوم به Blueprints است که متعهد به برهم زدن الگوی توسعه اقتصادی با ارائه یک مدل منصفانه نصف به نصف از طریق دارایی های متعادل و فناوری همتا به همتا است.
اقتصاد جهانی در اثر توسعه نامتعادل به طور فزاینده ای دو قطبی شده و در نتیجه این پدیده شکل گیری یک دوره تحول، اجتناب ناپذیر است.
پلتفرم Blueprints برای اجتناب از این پدیده در تلاش است تا یک مدل توسعه اقتصادی متعادل را پیاده کرده و فناوری همتا به همتا را به گونه ای متحول کند که امکان دستیابی به «جمع گرایی فردی» را در اختیار گذارد.

***ایجاد پل ارتباطی بین جهان واقعی و دیجیتالی

استیفن کسلو رئیس بانک تجاری Galaxy Digital که به فناوری زنجیره بلوکی و دارایی های دیجیتالی اختصاص یافته است، در باره رویه های سرمایه گذاری EmTech سخنرانی خواهد کرد.
مارک پی برنگر یکی از اعضای هیات مدیره Crypto Finance Group که از طریق مدیریت، مبادله و توسعه زیرساخت های ذخیره سازی دارایی های دیجیتالی، در حال ایجاد یک پل ارتباطی بین دنیای سرمایه گذاری سنتی و بازار نوظهور دارایی های دیجیتالی است توضیح می دهد که چگونه تمام فعالان بازار از وجود دسترسی حرفه ای، امن و پایدار به بازار دارای های دیجیتالی بهره می برند.

***اثر اجتماعی زنجیره بلوکی

رامش رامادس عضو هیات مدیره نهاد IEEE Blockchain که بر توسعه جامعه و آموزش تمرکز دارد و به عنوان انجمنی برای تبادل اطلاعات و همکاری های بین رشته ای عمل می کند، شاخه این نهاد را در کشور سوییس با عنوان IEEE Swiss Blockchain راه اندازی خواهد کرد و درباره آثار اجتماعی زنجیره بلوکی و نحوه حل و فصل چالش های اجتماعی توسط این فناوری را تشریح خواهد کرد.

***استفاده از آموزش ماشین و هوش مصنوعی برای کسب وکار

ولادیمیر نوویتسکی بنیان گذار GoWeb که یکی از تولیدکنندگان تجهیزات پردازش و خدمات محاسبات ابری است، چگونگی وجود تقاضای دائمی برای توان پردازشی جدید را تشریح می کند.
شرکت GoWeb با استفاده از تجربه حاصل از طراحی تجهیزات خاص برای پردازش های محاسباتی، مراکز پردازشی مناسبی را با قابلیت پیاده سازی فناوری های آموزش ماشین و مدل سازی شبکه های عصبی و همچنین استفاده از سایر منابع رایگان در سایر بخش ها برای بهبود استفاده از ظرفیت کامپیوترها توسعه داده است.

کلید واژه ها: فناوری های نوظهور داووس سوییس هوش مصنوعی


نظر شما :