تب تند بازار عمل‌های عجیب و غریب زیبایی در کرونا

تب تند بازار عمل‌های عجیب و غریب زیبایی در کرونا / از پا سیندرلایی تا خارج کردن چربی صورت!
۱۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۴ کد : ۱۵۳۵۰ جامـــعه آخرین اخبار
انجام عمل‌های جراحی پلاستیک به بهانه زیبا شدن در ایام کرونایی میتواند افراد را راهی خانه ابدی کند.
تب تند بازار عمل‌های عجیب و غریب زیبایی در کرونا

سرویس جامعه وقایع اتفاقیه - شروع اولین جراحی پلاستیک در ایران به ۸۰ سال گذشته بر می‌گردد، عملی که تنها برای برطرف کردن مشکلات مادرزادی افراد همانند بیماری‌های چشمی یا مشکلات صورت انجام می‌شد.

اما بعد‌ها و به دلیل پیشرفت‌های نوین، جراحی‌های زیبایی در ایران نیز رواج یافت، البته تنها مشتریان پر و پا قرص این عمل‌ها خانواده‌های مرفه و ثروتمند جامعه بودند، اما پس از سالیان نه چندان طولانی این عمل‌ها در سایه پیشرفت‌ها قرار گرفتند و هر فردی برای زیبا شدن چهره خود اقدام به جراحی می‌کرد. هم اکنون علاوه بر جراحی بینی که یکی از جراحی‌های پر طرفدار ایران است جراحی‌های دیگری نیز به این لیست اضافه شدند.

پزشکان ایرانی در یک بازه زمانی و با قابلیت روزانه حداقل ۴ عمل توانستند ایران را در حوزه پزشکی بخصوص جراحی بینی سرآمد سایر کشور‌ها کنند.

به همین ترتیب و با افزایش اعمال جراحی‌ به مراتب تعداد جراحان پلاستیک نیز در کشور افزایش پیدا کرد، اما این یک روی قضیه است، همیشه عرضه و تقاضا در کشور یکسان بوده، بنابراین با افزایش تعداد جراحان زیبایی، تقاضا در جراحی‌ها نیز در کشور افزایش پیدا کرد. به طوری که می‌توان گفت در حال حاضر اغلب اعضای بدن قابلیت جراحی زیبایی را دارد.

در این وادی‌ها و با شیوع ویروس چموش کرونا، متولیان بهداشت کشور بر این باورند که باید چند اصل را در کاهش شیوع ویروس کرونا از جمله: شستن مکرر دست ها، استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱ متر را رعایت کرده و از انجام عمل‌های غیرضروری اجتناب کنیم. درح الی که دوباره سر و کله یکسری اعمال عجیب و غریب در کشور از جمله گوش الاغی، چشم گربه ای، پای سیندرلایی، تخلیه چربی صورت، پیکر تراشی، عمل لیپوماتیک پیدا شده است. عمل‌هایی که با اسامی خود سعی در تحریک جوانان دارند.

این عمل‌ها نه تنها در زیبایی سودی ندارند بلکه در واقعیت چهره ما را از حالت طبیعی خارج کرده و به گفته‌های مسئولان وزارت بهداشت امکان ابتلای افراد به بیماری کرونا را افزایش می‌دهند.

تا پایان پاندمی کرونا عمل‌های غیرضروری به تعویق انداخته شود

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان اظهار کرد : در حال حاضر زمان انجام عمل‌های زیبایی نیست، زیرا با وجود کرونا شرایط نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است. به همه افراد جامعه توصیه می‌شود مراقب سلامتی خود باشند و حداقل تا پایان پاندمی کرونا عمل‌های غیرضروری را کاهش داده و از انجام چنین عمل‌هایی جدا خودداری کنند.

او گفت: با وجود شیوع کرونا در کشور میزان مراجعات به کلینیک‌ها و مطب‌های زیبایی چندان تغییری نداشته و کماکان افراد همانند گذشته این عمل‌ها را انجام می‌دهند.

جراحی‌های زیبایی به آینده موکول شود

مسعود یاوری رئیس بیمارستان پانزده خرداد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گفت: اعمال جراحی غیرضروری و زیبایی را باید به آینده و یک شرایط بهتر و پایدارتر از لحاظ بیماری کرونا موکول کنیم.

او افزود: حتی با رعایت اصول بهداشتی در مراکز درمانی و کلینیک ها هم نمی‌توان از خطر ابتلا به کرونا در این مکان‌ها غافل شد، لذا در این شرایط تنها باید عمل‌های فوق ضروری انجام شوند.

متاسفانه برخی از پزشکان به دلیل کاهش عمل‌های جراحی حراج‌های زمستانه خود را شروع کرده اند و با تخفیف‌ها سعی در افزایش تعداد مشتریان خود دارند، عمل‌هایی که با یک اشتباه ساده حسرت و یک عمر پشیمانی را به دل مشتری‌ها می‌گذارند.

این شلوغی‌های نامعقول آن‌ هم در اوج کرونا قطعا دردسرساز خواهد شد، پس مراقب باشیم به قیمت زیبایی ظاهر کرونا ما را راهی خانه ابدی نکند.

انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: تب تند بازار عمل‌های عجیب و غریب زیبایی در کرونا کووید 19


نظر شما :