سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در گفت‌وگو با وقایع اتفاقیه:

۷ سهمیه تکواندو را از دست دادیم

۲۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۵ کد : ۱۴۷۰۵ تیتر یک ورزشی
سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان با اشاره به اینکه ۷ سهمیه حضور در المپیک توکیو ۲۰۲۱ را از دست دادیم، گفت: فقط شانس کسب دو سهمیه را داریم.
۷ سهمیه تکواندو را از دست دادیم

مهرو کمرانی، سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی وقایع اتفاقیه، درباره شروع اردوهای این تیم گفت: تمرینات ۹ ماه به خاطر کرونا بود و در نهایت اردوها از ۱۵ آذر شروع شد و ۴۵ روز در اردو بودیم و سپس چند روز به هوگو پوشان استراحت دادیم. 

وی افزود: در این مدت حدود چند ماه ورزش ها را آنلاین انجام دادیم که نتیجه دلخواه را نگرفتیم. از آذر ماه تمرینات را در کمپ تیم‌های ملی شروع کردیم. قبل از مسابقات لیگ برای هوگوپوشان استراحتی را نیز در نظر گرفتیم. 

به گفته کمرانی، تمام تلاش‌مان این است تا فروردین ـ که زمان رقابت‌های انتخابی آسیاست ـ ملی‌پوشان را به بهترین سطح ممکن برسانیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو زنان درباره میزان سهمیه کسب شده برای حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو تصریح کرد: تیم ملی تکواندو هنوز سهمیه ای نگرفته است و اردوهای فعلی صرفا برای کسب سهمیه انجام می شود. اعضای تیم ملی تکواندوی زنان به دلیل اینکه در رده‌بندی جهانی صاحب جایگاه درخورتوجهی نیستند، نتوانستند از طریق سیستم رنکینگ ۷ سهمیه شرکت در بازی‌های المپیک توکیو را کسب کنند و هم اکنون در حال آماده شدن برای رقابت های قاره در فروردین ماه هستند تا بتوانند دو سهمیه را کسب کنند. 

این سرمربی توضیح داد: چین و کره رقبای اصلی تیم تکواندو زنان در آسیا هستند که سهمیه المپیک را گرفتند و دیگر در انتخابی  قاره ای حضور ندارند.

کمرانی افزود: مسایل اقتصادی باعث شده نتوانیم رقابت برابری داشته باشیم و نتوانستیم در تورنمنت‌های بین‌المللی شرکت کنیم.لذا به  همین دلیل نتوانستیم در رده‌بندی جهانی امتیازی بگیریم. 

به گفته سرمربی تیم ملی تکواندو، هم اکنون تنها امید این تیم برای کسب سهمیه مسابقات انتخابی قاره‌ای است.  کشورهای دیگر بازیکنانی  دارند که تجربه حضور در دو دوره المپیک را دارند ولی ما در این چند سال مدام بازیکن عوض کرده ایم و بازیکنان فعلی ما بسیار جوان هستند. 

وی تاکید کرد: ۵تا ۶ نفر می توانستند از طریق گرند پری های سهمیه رنکینگ را کسب کنند که برای حضور در این تورنمت نیز باید جز ۳۰ نفر اول دنیا باشیم تا بتوانیم وارد گردونه انتخابی شویم که بازیکنان ما در آن حد نبودند. بالاترین بازیکن ما مهلا مومن زاده در وزن ۶۴ است و یلدا ولی نژاد هستند که در رنگ ۳ المپیکی رتبه ۱۷را کسب کرده‌اند .

کمرانی گفت: طلای مهلا مومن زاده هم که از طریق رقابت‌های نوجوانان کسب شده است نیز در بخش جوانان محاسبه می‌شود در صورتی که یلدا ولی نژاد فقط دو مسابقه در بخش نوجوانان دارد. در اولین قدم باید سهمیه کسب کنیم و بعد می توانیم برای المپیک پیش بینی کنیم. در حال حاضر یک تیم جوان و پرانگیزه داریم. اما به دلیل اینکه برخی از آنها  کار ما را سخت کرده است. 

سرمربی تیم ملی تکواندو افزود: در تلاشیم بازیکنان را برای رویدادهای بزرگ آماده کنیم تا در اولین قدم سهمیه را بگیریم.  

انتهای پیام/

کلید واژه ها: تکواندوی بانوان کرونا سهمیه المپیک


نظر شما :