تظاهرات علیه نتانیاهو وارد سی‌امین هفته شد

۲۸ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۹ کد : ۱۴۶۴۰ بین الملل آخرین اخبار
صدها نفر شنبه شب در تل آویو و قدس برای سی امین هفته متوالی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تظاهرات کردند.
تظاهرات علیه نتانیاهو وارد سی‌امین هفته شد

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهبه نقل خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، معترضان خواستار استعفای نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محاکمه او به اتهام فساد و وضعیت بد اقتصادی شدند.

این گزارش می افزاید: جنبش «پرچم های سیاه» که مسؤول برگزاری این تجمع های اعتراضی است، اعلام کرد تا زمانی که نتانیاهو و اعضای کابینه اش به خانه هایشان بازنگردند، به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.

روز جمعه نیز تظاهرکنندگان علیه فساد در قرارداد خرید زیردریایی ها از آلمان که موسوم به پرونده «رسوایی زیردریایی» است، اعتراض کردند.

براساس این گزارش، معترضان در تل‌آویو با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود «ما خواستار شفافیت‌ سازی هستیم»، شعارهایی علیه بنیامین نتانیاهو سر دادند.

هر هفته مناطق مختلف فلسطین اشغالی صحنه تظاهرات علیه نتانیاهو است.

کابینه نتانیاهو به سبب سوءمدیریت در مقابله با شیوع کرونا، زیر تیغ تیز انتقادهای شدید ساکنان سرزمین‌های اشغالی قرار دارد، به طوری که این رژیم در مقایسه با جمعیت، دارای یکی از بیشترین مبتلایان به کرونا در جهان است و تلاش های کابینه تاکنون برای کاهش میانگین مبتلایان به کرونا ناکام مانده است.

ناتوانی نتانیاهو برای مقابله با کرونا و پرونده‌های گوناگون فساد وی همچنین سبب شده محبوبیت حزب لیکود که وی ریاست آن را برعهده دارد، بشدت کاهش یابد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: نتانیاهو اسرائیل تظاهرات علیه نتانیاهو


نظر شما :