پشت پرده خریدهای میلیاردی حراج تهران

۲۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۵:۰۳ کد : ۱۴۶۱۲ فرهنگ و رسانه آخرین اخبار
بعد از برگزاری حراج تهران که با حواشی زیادی در فضای مجازی روبرو شد گمانه زنی ها در خصوص فرد یا افرادی که حقوق ۳۰۰ سال یک کارگر را برای خرید یک تابلو پرداخت کرده اند انجام شد!
پشت پرده خریدهای میلیاردی حراج تهران

سرویس فرهنگ و هنر وقایع اتفاقیه ـ در سیزدهمین حراج تهران، تابلویی از آیدین آغداشلو که ۱.۲ میلیارد تومان قیمت پایه‌ی آن تخمین زده شده بود تا ۱۲.۵ میلیارد افزایش پیدا کرد و به فروش رسید. این تابلو رکورد ۱۲ دوره حراج تهران را شکست.

بعد از برگزاری حراج تهران که با حواشی زیادی در فضای مجازی روبرو شد گمانه زنی ها در خصوص فرد یا افرادی که حقوق ۳۰۰ سال یک کارگر را برای خرید یک تابلو پرداخت کرده اند انجام شد!

تابلوی «خاطرات امید» از آیدین آغداشلو

به ادعای یک رسانه سام ‌سرویس (سام الکترونیک) نمایندگی رسمی سامسونگ در ایران که اسپانسر حراج تهران هم بوده خریدار اثر رکوردشکن آیدین آغداشلو بوده است.

اگر این فرضیه را درست بدانیم این سوال ایجاد میشود در این وضعیت رابطه ایران و کره جنوبی و دزدی آشکار کره از مردم ایران چرا بابد برند این کشور در ایران نمایندگی رسمی داشته باشد؟!

یک فعال فضای مجازی هم مدعی شده است این تابلو توسط مهدی جهانگیری و بانک گردشگری خریداری شده است.

این فعال فضای مجازی در صفحه خود نوشت: "سیزدهمین و به عبارت بهتر آخرین حراج تهران در حالی برگزار می شود که تیم مدیریت حراج از طریق واسطه های خود، تمامی آثار آن را از چندماه پیش از هنرمندان، مجموعه داران و گالری داران با قیمتهایی نازل خریده و مراحل پیش فروش این آثار به چند برابر ارزش واقعی آنها را به یکی از نهادهای مهم اقتصادی کشور انجام داده است. امروز تنها قرار است حراج بصورت آنلاین و نمایشی برگزار گردد. اما آنچه به واقع رخ خواهد داد یک نمایش پر فریب و وقیحانه است برای غارت بخشی از سرمایه های بانک گردشگری که به عنوان خرید آثار حراج تهران، قرار است بین مهدی جهانگیری مفسد اقتصادی و تیم حراج تهران تقسیم شود."

تا زمانی که برگزار کنندگان این حراج لاکچری در خصوص خریدار روشنگری نکنند نمیتوان به طور قطعی نام خریدار را حدس زد.

نام آیدین آغداشلو در ماههای اخیر به واسطه حاشیه های مرتبط با طرح شکایت برخی شاگردانش مبنی بر آزار جنسی خبرساز شده بود.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: حراج تهران آیدین آغداشلو مهدی جهانگیری بانک گردشگری تابلوی 12.5 میلیاردی


( ۲ )

نظر شما :