هجوم مسافران به قشم + فیلم

گزارش از لیلا شمسی
۲۶ دی ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۹ کد : ۱۴۵۵۸ جامـــعه آخرین اخبار
هزاران مسافر با خودرو و شناور خود را به قشم رسانده‌اند تا هم تعطیلات پیشِ رو را در این جزیره بگذرانند و هم از هوای مطبوع این روز‌های هرمزگان و جزایر آن بهره برند.
هجوم مسافران به قشم + فیلم

سرویس جامعه وقایع اتفاقیه - هزاران مسافر با خودرو و شناور خود را به قشم رسانده‌اند تا هم تعطیلات پیشِ رو را در این جزیره بگذرانند و هم از هوای مطبوع این روز‌های هرمزگان و جزایر آن بهره برند.

حجم مسافرانی که با خودرو قصد رفتن به قشم از طریق اسکله پهل به لافت را دارند، به قدری پر شمار و متراکم گزارش شده که حداقل ۲ تا ۳ ساعت معطلی برای سوار شدن بر لندیگرافت وجود دارد و بخشی از این کندی در تردد ناشی از فقدان وجود مدیریتی قوی بر این اسکله و فرسودگی و محدودیت تعداد لندیگرافت‌ها است.

هزینه رفتن به قشم اکنون برای هر خودروی سواری در محل اسکله پهل حدود ۵۰ هزار تومان است که پس از ورود به جزیره نیز مبلغ ۱۰۷ هزار تومان به عنوان عوارض ورودی از خودرو‌ها دریافت می‌شود.

برای بازگشت به سرزمین اصلی نیز مبلغ ۳۵ هزار تومان بلیت لندیگرافت اخذ می‌شود.

وضعیت آبی قشم و برداشته شدن محدودیت‌ها

بهبود شرایط شیوع کرونا در قشم سبب شده تا محدودیت‌های اعلامی و ابلاغی برداشته شود و طی دو هفته اخیر روزهای بسیار شلوغ و پرمسافری را در قشم شاهد باشیم. شاید دقت و رصد بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بتواند بر این روزهای التیام اقتصاد قشم که ناشی از محدودیت در سفرها و شیوع کرونا، زمین‌گیر شده بود، مرهمی باشد تا مبادا با سهل‌انگاری شاهد بازگشت دوران پیک این بیماری باشیم.

شناورهای مسافری مسیر بندر عباس به قشم نیز با بلیت هر نفر ۳۵ هزار تومان در حال تردد در مسیر دریایی آن هستند که تراکم مسافر در روزهای اخیر ضمن شادمانی صاحبان شناورها، نگرانی مسئولان بهداشت و درمان استان را بدنبال داشته است چرا که شکستن پروتکل‌ها ممکن است هرمزگان را به روزهای تلخ کرونایی در پیک زمستانه این بیماری باز گرداند.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: قشم سفر به قشم


نظر شما :