رونمایی کره شمالی از موشک‌های بالستیک

۲۶ دی ۱۳۹۹ | ۰۷:۲۶ کد : ۱۴۵۲۴ بین الملل آخرین اخبار
کره شمالی در رژه ای نظامی در پیونگ یانگ نمونه‌ای جدید از موشک بالستیک و قابل پرتاب از زیردریایی خود را به معرض نمایش گذارد.
رونمایی کره شمالی از موشک‌های بالستیک

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیه خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) در گزارشی اعلام کرد در مراسم رژه نظامی که شامگاه پنج شنبه به وقت محلی برگزار شد، چند فروند موشک بالستیک جدید و قابل پرتاب از زیردریایی به نمایش گذاشته شد.

در این رژه نظامی که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بر آن نظارت می‌کرد، ردیف‌هایی از نظامیانی که رژه می‌رفتند به همراه سخت افزارهای نظامی از جمله تانک‌ها و پرتاب کننده راکتها به معرض نمایش گذاشته شد.

در پایان این رژیم نظامی، مدل‌های جدیدی از موشک‌های بالستیک کوتاه برد و همچنین موشک بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی به نمایش گذاشته شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) پیرامون رونمایی از این موشک جدید بالستیک اعلام کرد: «قدرتمندترین سلاح جهان، موشک‌های بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی، که یکی پس از دیگری وارد میدان [کیم سونگ] شدند، با اقتدار توان و قدرت نیروهای مسلح انقلابی را نمایش می دهند».

گفتنی است که کره شمالی تاکنون چندین موشک بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی را از زیرآب آزمایش کرده است و برخی تحلیل گران می‌گویند که این کشور درصدد توسعه یک زیردریایی عملیاتی برای حمل این گونه موشکهاست.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: کره شمالی موشک بالستیک


نظر شما :