روایت رسانه‌های عربی از عملکرد درخشان تیم ایران مقابل ویتنام

۲۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۵ کد : ۱۴۵۱ اصلی ورزشی
پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ویتنام در کانون توجه رسانه‌های عربی قرار گرفت و این رسانه ها قدرت و مهارت ملی پوشان کشورمان را ستودند.
روایت رسانه‌های عربی از عملکرد درخشان تیم ایران مقابل ویتنام

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در دومین مسابقه خود در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ روز گذشته (شنبه) توانست با نتیجه ۲ بر صفر تیم ملی ویتنام را شکست دهد و با این نتیجه صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کند.
این پیروزی بازتاب های زیادی در رسانه های مختلف بویژه رسانه های عربی داشت.
به گزارش ایرنا، تارنمای عربی «گل» در گزارشی نوشت: تیم ملی ایران با پیروزی ۲ بر صفر برابر ویتنام توانست جواز حضور در مرحله حذفی جام ملت های آسیا را بدست آورد و بدون هیچ دردسری جزو تیم های بزرگ قاره آسیا قرار گیرد.
تیم ملی ایران در این بازی در هر دو نیمه کنترل توپ و میدان را در اختیار داشت و شایسته پیروزی مقابل حریف خود در این مسابقه بود.
این رسانه در ادامه آورده است: بازیکنان تیم ملی ایران در این رقابت با ۲ گل «سردار آزمون» برتری خود را بر همتای ویتنامی اش نشان دادند.
روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن هم نوشت: تیم ملی ایران به دلیل نظم خوب و توان بالای بازیکنان خود از برجسته ترین مدعیان قهرمانی جام ملت های آسیا به شمار می رود و کارلوس کی روش مربی پرتغالی این تیم توانسته است سطح تیم ملی ایران را به طور قابل توجهی بالا ببرد.
به نوشته صفحه عربی تارنمای «یورو اسپورت»، ایران با پیروزی ۲ بر صفر در مقابل ویتنام صندلی حضور خود در مرحله حذفی را رزرو کرد. سردار آزمون با به ثمر رساندن گل های ایران در دقایق ۳۸ و ۶۹ ایران را ۶ امتیازی و خود را ۳ گلِ کرد تا در فهرست بهترین مهاجمان این دوره از بازی ها قرار گیرد.
روزنامه «الاتحاد» امارات با اشاره به پیروزی روز گذشته تیم ملی ایران و صعود این تیم به مرحله حذفی جام ملت های آسیا در گزارشی آورده است: صعود تیم ملی ایران تنها دستاورد ایرانی ها نبود، بلکه سردار آزمون با 2 گلی که وارد دروازه حریف کرد تاکنون خود را در فهرست بهترین مهاجمان این دوره از بازی ها قرار داده است. مهارت ایران در این پیروزی نقش اساسی داشت اما این مهارت تنها دلیل پیروزی تیم ملی ایران نبود، بلکه ثبات و آرامشی که شاگردان کی روش و کادر فنی تیم ملی ایران از آن برخوردارند در این پیروزی نقش اصلی را داشت.
الاتحاد ادامه داد: هواداران فوتبال در انتظار بازی ایران با عراق هستند که در آن هر یک از این دو تیم تلاش خواهند کرد قدرت و برتری خود را در برابر دیگری به اثبات رسانده و در صدر گروه قرار گیرند.
روزنامه «الشروق» مصر هم نوشت: تیم ملی ایران با پیروزی در این مسابقه صعود خود به مرحله حذفی جام ملت های آسیا را قطعی کرد. تیم ملی ایران پیروزی خود را وام دار سردار آزمون بازیکن برجسته خود است که در این مسابقه موفق شد 2 بار دروازه ویتنام را باز کند. این رقابت با بازی سریع بازیکنان دو تیم آغاز شد و بازیکنان هر دو تیم در دقایق نخست بازی تلاش کردند تاکتیک خود را به دیگری دیکته کنند.
گزارش می افزاید: با سپری شدن دقایق نخست بازی، تیم ملی ایران برتری خود را نشان داد و با دستیابی به توپ و استفاده از دریبل های ماهرانه کوتاه و یکپارچگی تیمی خود بر شدت فشارهای هجومی خود افزود.

کلید واژه ها: تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا


نظر شما :