گزارش وقایع اتفاقیه از بهانه‌های واهی علیه ورزش

تعلیق یا تحریم؛ ابزار پوسیده علیه ورزش ایران

۲۵ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۹ کد : ۱۴۴۷۷ تیتر یک ورزشی
پس از اعلام خبر قصاص علی حسینی کشتی‌گیر متهم به قتل، باز هم بیرق تحریم ورزش ایران توسط برخی دلواپسان بلند شد ما اتحادیه جهانی کشتی ضمن واکنش به این اتفاق، اعلام کرد این موضوع صرفا یک پرونده جنایی است.
تعلیق یا تحریم؛ ابزار پوسیده علیه ورزش ایران

سرویس ورزشی وقایع اتفاقیه، کشور ما در چند دهه گذشته همواره با تحریم های مختلف سیاسی و اقتصادی همراه بوده است تحریم هایی  تاثیر خود را به صورت محسوس بر جای گذاشته و مرارت‌هایی را به زندگی اقشار مختلف جامعه وارد کرده‌اند.

در ماه های گذشته برخی با هشتک تحریم ورزش ایران برخی مسائل نظیر اعدام نوید افکاری و مطرح شدن پرونده اعدام علی حسینی را به ورزش حرفه ای گره زده اند و معتقدند باید با تحریم ورزش کشور ـ که امری کاملا غیر سیاسی است ـ به این مسائل پاسخ داد. 

با بررسی دقیق تر می توان به فرماندهی این جریان از خارج از کشور پی برد جریانی که نه تنها دلسوز نبوده بلکه در راستای براندازی عمل کرده اند و فقط آب در آسیاب دشمنان ایران ریخته اند.

*آغاز ماجرا کی بود؟

خبر اعدام نوید افکاری متهم به قتل 22 شهریور اعلام شد. رئیس کل دادگستری استان فارس با تایید این خبر گفت: این متهم ۴۶ روز پس از ارتکاب جنایت در شهریور ماه ۹۷ دستگیر شد. افکاری ساعت ۲۳ روز ۱۱ مردادماه سال ۹۷ کارمند سازمان آب شیراز را مقابل منزلش در محله شاه داعی الله با چاقو مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد که در نتیجه خونریزی شدید و بریدگی عروق حیاتی گردن جان خود را از دست داد.

پرونده دوم مهدی علی حسینی فرنگی کار جوان اندیمشکی است که در سال ۹۴ طبق اعلام دادگاه متهم به قتل شد و پس از ۵ سال حبس قرار است حکم قصاص او اجرا شود. اتحادیه جهانی کشتی نیز به این اتفاق واکنش نشان داد و اعلام کرد این موضوع یک پرونده جنایی است. 

امیر رضا واعظ آشتیانی مدیر عامل سابق استقلال در گفت وگو با خبرنگار وقایع اتفاقیه، درباره این اقدامات گفت: هجمه هایی که رسانه های بیگانه نسبت به رشته های مختلف ورزشی و یا جامعه ورزشی مطرح می کنند نشات گرفته از لابی های صهیونیستی و دخالت آمریکا و دلارهای نفتی کشورهای عربی از جمله عربستان است که کینه دیرینه ای از کشور ما دارند.

مدیر عامل اسبق استقلال ادامه داد: این کشورها به واسطه دلارهایی که هزینه می کنند رسانه های مکتوب و مجازی متعددی را در اختیار دارند تا چهره ورزشی کشور ما را در بین ملت های دیگر مخدوش کنند و با بزرگ نمایی موضوعات مختلف که بعضا ماهیت واقعی ندارند، به مانور رسانه ای می‌پردازند . 

به گفته این کارشناس مسائل ورزشی، رسانه و تبلیغات رکن اصلی مبارزه در عرصه های مختلف است و کمتر دیده می شود که امروز در جهان جنگ نظامی صورت بگیرد و کسانی که استراتژی های رسانه ای دارند تبلیغات مسموم را بر افکار عمومی منطقه ای، قاره های و جهانی تحمیل می‌کنند 

واعظ آشتیانی گفت: از سوی دیگر به لحاظ رسانه ای سعی و تلاش نکرده ایم که سازمان یافته و با برنامه و هدف گذاری مناسب بر علیه این رسانه ها به گونه ای عمل کنیم که بخشی از مسمومیت های آنها را خنثی کنیم.  

واعظ آشتیانی افزود: ما باید آسیب شناسی کرده و نقاط ضعف این کشورها را بشناسیم و از آن دریچه وارد شویم.

*ماشه تحریم ورزش ایران به سمت چه کسی شلیک می شود؟ 

این اقدامات در واقع گام هایی در جهت سنگ اندازی دیگری برای کشور است. رویه رسانه‌ای موجود از این دو مسئله و تحریم ورزش ایران به‌عنوان پله بعدی، مُهر تائیدی بر روایت ناکارآمد جلوه دادن ایران است. در واقع این امر یک نوع عملیات روانی است که در آن با برانگیخته کردن احساسات مردم سعی در ایجاد هجمه ای به اصطلاح ملی دارند اما غافل هستند که این نوع قدامات گل به خودی محسوب شده و هیچ اثری در حل و فصل مسائل ندارد بلکه بار روانی مضاعفی را بر جامعه تحمیل می‌کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها: تحریم ورزش نوید افکاری مهدی علی حسینی


نظر شما :