رهبران اروپا دیدار با پمپئو را نپذیرفتند

تحقیر پمپئو توسط مقامات اروپا

۲۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۷ کد : ۱۴۴۴۳ بین الملل آخرین اخبار
گرچه سایت وزارت خارجه آمریکا برای پنهان‌کردن رسوایی مایک پمپئو، دلیل لغو آخرین سفر اروپایی او را انجام مقدمات لازم برای انتقال قدرت در آمریکا اعلام‌کرده ‌است، اما منابع خبری خودداری مقامات اروپایی از ملاقات با وی را دلیل لغو این سفر اعلام‌کرده اند.
تحقیر پمپئو توسط مقامات اروپا

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیه آشوب های اخیر در واشنگتن و یورش طرفداران دولت دونالد ترامپ به کنگره در روز 6 ژانویه باعث شده تا دیپلمات اروپایی اعلام کنند که تمایلی به ملاقات با پمپئو ندارند. 

وزارت امور خارجه لوگزامبورگ تایید کرده است سفر پمپئو به این کشور که قرار بود اولین مقصد سفر اروپایی امروز او باشد، لغو شده است هرچند از بیان دلیل آن خودداری کرد.

دیپلمات های اروپایی به رویترز گفته اند دلیل اصلی لغو این سفر، بی میلی همتایان اروپایی وزیر امور خارجه آمریکا از ملاقات با او بوده است و آشوب های اخیر در واشنگتن نیز بهانه خوبی برای اروپایی ها شد تا دست رد به سینه وزیر خارجه آمریکا بزنند.

بر اساس گزارش‌ها، قرار بود پمپئو در آخرین سفر خود به اروپا به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا با «جیان آسلبورن» وزیر خارجه کشور کوچک اما ثروتمند لوکزامبورگ دیدار کند. همچنین قرار بود پامپئو در بروکسل با دیگر دیپلمات‌های ارشد این اتحادیه دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

عدم موضع‌گیری قاطع پامپئو در قبال آشوب‌های روز چهارشنبه در برابر کنگره آمریکا با انتقادهای زیادی همراه شده است.

 مارک فیتز پاتریک معاون وزیر خارجه پیشین ایالات متحده در دولت اوباما درباره لغو آخرین سفرهای مایک پمپئو در مقام وزیر خارجه به دلیل امتناع اروپایی ها از دیدار با وی در توئیتر خود نوشت: پمپئو توسط کشور ۶۰۰ هزار نفری لوکزامبورگ تحقیر شد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: پمپئو وزیر خارجه آمریکا رهبران اروپا دیدار با پمپئو را نپذیرفتند


نظر شما :