انگلیس، آلوده‌ترین کشور کرونایی جهان

۲۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۷ کد : ۱۴۲۴۶ بین الملل آخرین اخبار
کرونای جهش یافته در انگلیس، این کشور را به نسبت جمعیت به آلوده‌ترین کشور جهان به ویروس کرونا مبدل کرده است.
انگلیس، آلوده‌ترین کشور کرونایی جهان

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیه - از لندن، شمار مبتلایان روزانه به کرونا در انگلیس از کمتر از ۵ هزار نفر در سه ماه پیش، برغم اجرای محدودیت‌های شدید کرونایی و قرنطینه سراسری به بیش از ۶۰ هزار نفر در روز‌های اخیر رسیده و به سه میلیون مبتلای قطعی نزدیک شده است.
به گفته ناظران بهداشت و درمان، پر شدن ظرفیت بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها به معطلی بیشتر و چندین ساعته بیماران بد حال در امبولانس‌های منتظر انتقال بیمار منجر شده است. دکتر کاترینا فارل پزشک متخصص در بیمارستان‌های انگلیس گفت: من عصبانی و ناراحتم از اینکه که صد‌ها هزار بیمار که بسیاری از انان به شدت اسیب پذیرند سلامتشان به خطر افتاده است. بی ثباتی و ابهام در روند درمان دیده می‌شود، برنامه واکسیاسیون هم درست پیش نمی‌رود. کمبود‌ها کار را به شرایط هولناک گزینش بیماران کرونایی برای زنده ماندن کشانده و پزشکان و پرستاران را در بحران روحی قرار داده است.
دکتر مگان اسمیت پزشک سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس در این باره گفت: هیچ کدام از ما نمی‌خواهیم در وضعیت فعلی و تصمیم دشوار قرار بگیریم، اما ناچاریم برای استفاده از دستگاه کمک تنفسی تصمیم بگیریم در حالی که قرار نبود ما در معرض چنین تصمیم سختی باشیم. فشار روانی این تصمیم وحشتناک است. شمار جان باختگان از کرونا در انگلیس هم هر روز بصورت جهشی در حال افزایش است و بنا به گزارش مرکز ملی امار انگلیس تا کنون بیش از ۹۴ هزار بیمار کرونایی در این کشور جان باختند.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: انگلیس آلوده ترین کشور کرونایی جهان کووید 19


نظر شما :