برنامه پزشک خانواده با قدرت ادامه می یابد

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۲ کد : ۱۴۰۰ اصلی جامـــعه
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اجرای برنامه های وزارت بهداشت ارتباطی به اینکه کدام وزیر مشغول به کار است، ندارد و تکالیفی است که برعهده وزارت بهداشت گذاشته شده است؛ برنامه پزشک خانواده نیز از جمله این برنامه ها است که با قدرت ادامه می یابد.
برنامه پزشک خانواده با قدرت ادامه می یابد

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: علیرضا رئیسی افزود: در قانون برنامه ششم توسعه، اجرای نظام ارجاع، پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده برعهده وزارت بهداشت گذاشته شده و از جمله برنامه های از قبل طراحی شده است.

*طرح تحول سلامت برنامه یک وزیر نیست

وی درباره احتمال بروز تغییرات در برنامه های وزارت بهداشت به دنبال تغییر وزیر اظهار داشت: طرح تحول سلامت برنامه دولت است و برنامه یک وزیر نیست. یعنی قرار نیست با تغییر وزیر بهداشت در طرح تحول سلامت تغییری ایجاد شود.
به گزارش ایرنا، رئیسی گفت: طرح تحول سلامت با قوت ادامه پیدا می کند. البته اصلاحات و تعدیل ها با تکیه بر بهره وری در بسته های طرح تحول سلامت انجام می شود اما همین مسیر ادامه می یابد. باید توجه کنیم که طرح تحول سلامت یکی از طرح های بسیار مهم دولت تدبیر و امید است که منجر به کاهش پرداختی از جیب مردم، خدمت رسانی به مردم، دسترسی بیشتر به خدمات سلامت و عدالت در سلامت می شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: پیش بینی می شود برنامه استراتژیک در طرح تحول سلامت دچار تغییر نشود و برخی اصلاحات در اجرای این طرح انجام شود. ادامه طرح تحول سلامت و انجام اصلاحات و رفع اشکالات در اجرا بسیار اهمیت دارد.

*ساخت 3200 مرکز بهداشتی 

وی درباره پیشرفت های انجام شده در زمینه توسعه خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت طی یک سال اخیر نیز اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ای که بین وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و استانداری ها منعقد شد، قرار بر این است که حدود چهار هزار و ۲۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مرکز جامع سلامت ساخته شود که تاکنون سه هزار و ۲۰۰ مورد به بهره برداری رسیده و قرار بر این است که تا پایان سال جاری این تعداد به سه هزار و ۷۰۰ مورد برسد و بقیه نیز در سال ۹۸ به اتمام خواهد رسید.
رئیسی ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۸ حدود چهار هزار و ۸۰۰ مرکز شامل خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مرکز جامع سلامت به بهره برداری برسد.

*ادامه حضور رئیسی به عنوان معاون بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره ادامه حضور خود در این وزارتخانه نیز گفت: وظیفه اصلی من خدمت رسانی به مردم است و با قوت به کار خود ادامه خواهم داد. هرچند هر وزیر جدید حق دارد تیم خود را انتخاب کند، اما با توجه به برنامه ها و رویکردها و تا زمانی که مفید باشم، به خاطر مردم به کار در وزارت بهداشت ادامه می دهم.

کلید واژه ها: وزارت بهداشت پزشک خانواده طرح تحول سلامت


نظر شما :