ابتلای ۲۴۰ اسرائیلی به کرونا پس از دریافت واکسن

۱۴ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۸ کد : ۱۳۹۸۲ بین الملل آخرین اخبار
رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند ۲۴۰ نفر از دریافت کنندگان واکسن، کرونا مثبت تشخیص داده شده و ناقل بیماری هستند.
ابتلای ۲۴۰ اسرائیلی به کرونا پس از دریافت واکسن

سرویس بین الملل وقایع اتفاقیهبه نقل از اسپوتنیک، واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا در اواخر دسامبر در سرزمین‌های اشغالی آغاز شد؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و رووین ریولین، رئیس جمهور اسرائیل اولین دوز‌های واکسن کرونا را دریافت کردند.

این در حالی است که شبکه ۱۳ اسرائیلی گزارش داد در میان کسانی که واکسینه شده‌اند، ۲۴۰ نفر بلافاصله پس از دریافت، کرونا مثبت تشخیص داده شده و ناقل ویروس هستند. از آنجایی که واکسن فایزر برای تولید آنتی بادی علیه ویروس سارس،کووید-۱۹ زمان بر است و نیاز به تزریق دو دوز دارد، با تزریق واکسن دوم ۲۱ روز پس از تزریق واکسن اول، هنوز خطر ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

همچنین اشاره شده است که اگر شخصی قبل از واکسیناسیون آلوده باشد، حتی پس از تزریق نیز ممکن است در معرض خطر علائم کووید باشد. علاوه بر این، نگرانی‌هایی وجود دارد که افراد دارای ایمنی می‌توانند ویروس را حمل کرده و آن را گسترش دهند.

در اوایل این هفته، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که چهار نفر پس از دریافت واکسن در اسرائیل مرده‌اند.

پس از تأیید واکسن فایزر، در ۲۰ دسامبر، اسرائیل رسما واکسیناسیون گسترده‌ای را علیه ویروس کرونا آغاز کرد. یک روز قبل از شروع واکسیناسیون، نتانیاهو اولین شخصی بود که واکسن کرونا را دریافت کرد. او در مقابل دوربین‌های تلویزیونی واکسن تزریق کرد و ادعا کرد اسرائیل را به اولین کشور در جهان تبدیل می‌کند که از بیماری همه گیر ویروس کرونا بهبود می‌یابد.

انتهای پیام/

 

کلید واژه ها: اسرائیل واکسن کرونا


نظر شما :