تیم ملی فوتبال ایران مدعی اصلی قهرمانی آسیا

۱۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۶ کد : ۱۳۸۲ اصلی ورزشی
روزنامه العربی الجدید چاپ لندن در گزارشی نوشت: تیم ملی فوتبال ایران به دلیل داشتن دیواره دفاعی مستحکم و مهاجمانی ماهر، یکی از مدعیان اصلی قهرمانی هفدهمین دوره جام ملت های آسیا به شمار می رود.
تیم ملی فوتبال ایران مدعی اصلی قهرمانی آسیا

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه: به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام این نشریه عربی، تیم ملی ایران یکی از پرافتخارترین تیم های قاره آسیا به شمار می رود. این تیم سه بار عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرده و در کنار تیم های عربستان سعودی و ژاپن بیشترین عنوان قهرمانی در جام ملت های آسیا را به خود اختصاص داده است. تیم ملی ایران بازیکنان شاخصی در اختیار دارد و یکی از بزرگترین مدعیان قهرمانی در جام ملت های آسیا در امارات به شمار می رود.

العربی الجدید می افزاید: تیم ایران در سال ۱۹۶۸ برای نخستین بار پس از ۴ پیروزی پیاپی موفق شد به مقام قهرمانی برسد. این تیم همچنین به این دستاورد بزرگ بسنده نکرد، بلکه در سال ۱۹۷۲ بار دیگر در تایلند در سکوی نخست قرار گرفت. تیم ملی فوتبال ایران با این پیروزی ها و قهرمانی ها توانست کنترل فوتبال قاره آسیا را در اختیار داشته باشد.

این روزنامه در ادامه گزارش خود به بررسی عملکرد تیم ایران در ادوار مختلف جام ملت ها پرداخته و آورده است: در مجموع ایران در جام ملت های آسیا ۶۲ بازی انجام داد که صاحب ۳۷ پیروزی، ۱۸ تساوی و ۷ شکست شده است. در این بازی ها ایران ۱۱۹ گل به ثمر رساند و ۴۵ گل هم دریافت کرد.

این روزنامه همچنین نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در رتبه بندی اخیر فیفا در رتبه نخست آسیا قرار دارد و در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا به میزبانی کشور امارات با تیم های عراق، ویتنام و یمن همگروه است.

اولین بازی تیم ایران در چارچوب مرحله گروهی ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه امشب در ورزشگاه «محمد بن زائد» ابوظبی برابر یمن قرار می گیرد.

کلید واژه ها: تیم ملی فوتبال ایرانجام ملت های آسیا


نظر شما :