جلالی در گفت‌وگو با وقایع‌اتفاقیه:

بازی کمتر پرسپولیس در لیگ برتر عادلانه است

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۷ کد : ۱۳۸۰۹ اصلی تیتر یک ورزشی
کارشناس مسائل فوتبال با اشاره به اینکه پرسپولیس شرایط ویژه دارد، گفت: اعتراض ها به بازی کمتر پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال و ناعادلانه خواندن آن را قبول نداریم.
بازی کمتر پرسپولیس در لیگ برتر عادلانه است

مجید جلالی کارشناس و مربی سابق فوتبال در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس ورزشی وقایع اتفاقیه، درباره حواشی مطرح شده پیرامون صف آرایی تیم های فوتبال بر علیه تیم پرسپولیس و ادعای رسیدگی و توجه بیشتر به این تیم گفت: واقعا این طور نیست که سایر تیم های فوتبال کشور علیه پرسپولیس بسیج شده باشند واقعیت امر این است که همه تیم‌ها دوست دارند در برنامه ریزی‌ها تیم‌های فوتبال یکسان دیده شوند. 

جلالی در ادامه با بیان اینکه البته این نگاه یکسان هیچ وقت محقق نخواهد شد توضیح داد: زیرا اگر بخواهیم نگاه واقع بینانه ای داشته باشیم می بینم که حدود ۳تا ۴ تیم داریم که مردم هوادار آنها هستند و از آنها تاثیر می گیرند.

این کارشناس مسایل فوتبال خاطرنشان کرد: به همین دلیل همیشه در برنامه ریزی ها باید مصلحت چند تیم برتر لحاظ شود. باشگاه های فوتبال مقداری توجه ویژه را می پذیرند و اعتراضی ندارند اما وقتی بر این میزان افزوده می شود صدای سایر باشگاه ها درمی آید.

جلالی تاکید داشت: توجه بیش از حد به برخی تیم ها انصاف نیست و از این جهت اعتراض می کنند.  اعتراضات فعلی در لیگ برتر هم فقط به دلیل توجه بیشتر فدراسیون به پرسپولیس نیست و اعلام کرده اند که سازمان لیگ در برنامه ریزی ها مصلحت دو - سه تیم را بیشتر در نظر می گیرند.

وی در ادامه در واکنش به باشگاه استقلال که اعلام کرده تا پرسپولیس ۸ بازی انجام ندهد برگزاری دربی عادلانه نیست، توضیح داد:  اصلا قضیه که برگزاری دربی با ۵ بازی پرسپولیس عادلانه نیست را قبول نداریم زیرا شرایط این تیم ویژه بوده و به رقابت باشگاه های آسیا وارد شده و به فینال رفته است. 

جلالی ادامه داد: پرسپولیس مجبور بوده به قرنطینه برود تا هیچ یک از بازیکنان بیمار نشوند و بتوانند بازی کنند. به عنوان مثال این شرایط در لیگ برتر انگلیس هم داریم و بعضی تیم ها به دلیل اینکه در جام قهرمانان اروپا هستند بازی کمتری دارند. در اسپانیا هم شرایط این گونه است. 

شائبه طرفداری سازمان لیگ از برخی تیم ها 

این کارشناس مسایل فوتبال با بیان اینکه مطرح کردن شرط انجام دربی در صورت برابری بازی ها به خاطر برخی شائبه هاست ادامه داد: استقلال فکر می کند سازمان لیگ برخی مواقع از تیم های به خصوصی جانبداری می کند.

گفتنی است بعد از به تعویق افتادن ۳ بازی تیم پرسپولیس برابر سپاهان، نساجی و ذوب آهن به خاطر حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان آسیا، برنامه مسابقات لیگ برتر به هم خورد و باشگاه‌های زیادی مانند استقلال، فولاد، ذوب آهن، پیکان، نساجی و گل گهر و ... تهدید کردند که اگر تعداد بازی‌ها مساوی نشود، حاضر به ادامه رقابت‌ها نیستند.

انتهای پیام

کلید واژه ها: پرسپولیس مسابقات لیگ مجید جلالی


( ۱ )

نظر شما :